Motionless in White w Warszawie

2 grudnia 2019
ok. 2 minut czytania

Motionless in White to zespół metalowy pochodzący z Scranton w Pensylwanii – miasta niebieskich kołnierzyków. W jego skład wchodzą Chris „Motionless” Cerulli (wokal prowadzący), Ryan Sitkowski (gitara prowadząca), Ricky „Horror” Olson (gitara rytmiczna), Vinny Mauro (perkusja) oraz Ghost (bas).

– Jesteśmy zespołem wywodzącym się z małego miasta niebieskich kołnierzyków – mówi Chris. – Włożyliśmy w to wszystko dziesięć lat ciężkiej pracy, aby robić to, co kochamy najbardziej. Z niecierpliwością czekamy na kolejną dziesiątkę. Zarówno obszar, z którego pochodzimy, jak i baza fanów doprowadziły nas do tego punktu, w którym teraz jesteśmy. Już na samym początku zdaliśmy sobie sprawę, że jeśli poświęcisz czas i wysiłek w pogoni za marzeniami, możesz to osiągnąć właśnie dzięki ogromnemu wysiłkowi i pasji.

Od 2006 ta idea przyświeca zespołowi Motionless In White i wnosi ich na coraz wyższy poziom w kręgu współczesnego rocka. Ich album „Reincarnate” wydany w 2014 roku wspiął się na 9. miejsce listy Billboard Top 200 i zajął pierwsze miejsce na liście najlepszych albumów rockowych Billboardu. Tytułowy utwór i singel znalazły się w Top 20 listy Active Rock i odnotowały ponad 22 miliony wyświetleń na YouTube i ponad 10 milionów streamów w Spotify. Zespół dzielił sceny z takimi zespołami/artystami jak Slipknot, Korn czy Marilyn Manson, a także zagrali na wielu prestiżowych festiwalach m.in Warped Tour, Aftershock, Rock On The Range, Rock Allegiance.

– Jesteśmy dość prostym zespołem, jeśli chodzi o nasze intencje – podsumowuje Chris. – Wyłącz głowę, oderwij się od rzeczywistości, słuchaj muzyki. Właśnie do tego zachęcamy. Chcemy dać ludziom coś, co pozwoli im uciec od życiowych problemów. Mamy nadzieję, że słuchając naszych piosenek ich miłość do muzyki zostanie przywrócona lub podtrzymana.