Motörhead ma swoją whisky w polskich sklepach

26 kwietnia 2017
ok. 1 minuta czytania

Kilka dni temu za pośrednictwem mediów społecznościowych członkowie zespołu Motörhead poinformowali o polskiej premierze swojego trunku. Whisky została wyprodukowana przez uznaną szwedzką destylarnię Mackmyra.

Jak podaje producent, brytyjscy rockmani samodzielnie wybierali beczki i konsultowali ostateczne efekty z master blender destylarni, Angelą D’Orazio. Choć alkohol powstał w 2015 roku, na 40-lecie założenia zespołu, do Polski dotarł dopiero teraz.

Mackmyra Motörhead leżakowała przez 5 lat w beczce po bourbonie, a następnie przez prawie rok w beczce po sherry Oloroso. Stąd w jej smaku i aromacie można wyczuć miód, orzechy, wanilię, migdały, rodzynki, owoce cytrusowe, tytoń i estragon. Za butelkę o pojemności 0,7 l zapłacimy 349 złotych. Okazją do spróbowania złocistego trunku sygnowanego nazwą zespołu będzie zbliżający się festiwal Whisky Live Sopot 2017 (Hotel Sheraton, 3 czerwca).

Więcej informacji o festiwalu znajduje się pod adresem Whiskylivesopot.pl.

W maju 2016 roku ukazały się koncertowe wydawnictwa Motörhead „Clean Your Clock” dokumentujące ostatnią trasę kapeli, a dokładnie występy w Monachium. Studyjny dorobek bandu zamyka wydana w sierpniu płyta „Bad Magic”.

Wokalista grupy, Lemmy Kilmister, zmarł 28 grudnia 2015 roku.