Mount Kimbie i ich „Marilyn”

12 maja 2017
ok. 1 minuta czytania

Po „We Go Home Together”, w którym duet wspomaga James Blake (do sprawdzenia tutaj), do sieci trafił kawałek „Marylin”, nagrany z Micachu, kompozytorem znanym też jako Mica Levi. Wideo do piosenki nakręcił fotograf modowy, Mark Lebon.

– To intymny portret rodzinnego życia, składający się z intymnego portretu Marka i jego synów Tyrone’a Lebona, który wcześniej pojawiał się w klipach Mount Kimbie i zdjęciach do naszego debiutanckiego albumu „Crooks and Lovers” oraz Franka Lebona, który niedawno nakręcił dla nas wideo do „We Go Home Together”, w którym też wystąpił – czytamy w komunikacie prasowym.

Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

Artyści zapowiadają mnóstwo nowej muzyki, którą będą wkrótce udostępniać.

Z nowymi numerami duet przyjedzie do Polski i 11 listopada wystąpi w warszawskim klubie Niebo a 12 listopada w krakowskim Kwadracie.

Zespół tworzy kompozycje określane mianem „post-dubstepu”, które z pewnością spodobają się fanom The XX, Jamesa Blake’a, Floating Points czy SBTRKT-a. Na koncie mają remiksy utworów takich wykonawców, jak James Blake, The XX, Foals, Andreya Triana i The Big Pink. Dotąd wydali dwa longplaye, „Crooks & Lovers” z lipca 2010 oraz „Cold Spring Fault Less Youth” z maja 2013.