Moya Brennan z Clannad wraca do Polski

19 stycznia 2017
ok. 2 minut czytania

Moya Brennan (właść. Máire Ní Bhraonáin) urodziła się w Irlandii i już od najmłodszych lat oddawała się swojej największej pasji – muzyce. Sławę zdobyła śpiewając z rodzinną formacją Clannad, z którą występowała również jej równie utalentowana siostra Enya.

Już na początku swojej kariery skupiła się na działalności solowej, wydając longplay „Maire” w 1992 roku, następnie „Misty Eyed Adventures” w 1995. Przełomowa jednak okazała się płyta „Perfect Time”, która ukazała się w 1998 roku. Rok później wokalistka nagrała krążek „Whisper To The Wild Water”, nominowany do nagrody Grammy.

Jej wyjątkowa barwa głosu zachwyciła fanów na całym świecie. Występy w Clannad okazały się niepodważalnym sukcesem, który szybko docenili twórcy filmowi.

Pierwszy romans z muzyką filmową miał miejsce przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej do brytyjskiego serialu „Harry’s Game”, która pojawiła się także na wielkim ekranie w filmie „Czas patriotów”.

Jednak to muzyka do filmu „Ostatni Mohikanin” poruszyła serca milionów ludzi, sprawiając, że płyty ze ścieżką dźwiękową w zawrotnym tempie zniknęły ze sklepowych półek. Chwile później Moya wzięła udział w nagraniach do „Robina z Sherwood”. Ten istny maraton sukcesów zakończyła z Bono – razem śpiewając „In A Lifetime” (do sprawdzenia tutaj).

W 2002 roku artystka wróciła do występów solowych, czego efektem był wydany w 2003 roku longplay „Two Horizons” oraz „An Irish Christmas” (2005).

Jej muzyka ściśle koresponduje ze stylistyką jej głosu – momentami delikatnego, a czasami zaskakująco mocnego. Ta kombinacja pozwala słuchaczom poczuć prawdziwą magię irlandzkiej muzyki. Prywatnie Moya angażuje się także w wiele działań charytatywnych m. in. jako ambasadorka dobrej woli Christian Blind Mission.

Bilety dostępne są w cenie 100 zł.