Mr. Oizo i Villa Nah na FreeFormFestival

12 lipca 2011
ok. 1 minuta czytania

Pod pseudonimem Mr. Oizo ukrywa się Quentin Dupieux. W 1999 roku ukazało się nagranie „Flat Beat” wówczas młodego producenta. Kawałek wyróżniał się na tle melodyjnych kompozycji z tamtego okresu, opierając się na łatwo wpadającej w ucho, potężnej linii basu. Numer okazał się bestsellerem – został sprzedany w trzech milionach egzemplarzy. Po tak ogromnym sukcesie Mr. Oizo nie spoczął na laurach – w tym samym roku ukazał się jego debiutancki album „Analog Worms Attack”. Późniejsze EP-ki – „Last Night a DJ Killed My Dog” i „Stunt” były zapowiedzią kolejnej płyty długogrającej, która ukazała się w 2005 roku i nosiła tytuł „Moustache (Half A Scissor)”. Jego ostatni studyjny album – nagrany w 2008 roku „Lamb Agner”, wydała ceniona francuska wytwórnia Ed Banger.

Villa Nah to z kolei objawienie skandynawskiej sceny synthpopowej. W skład duetu wchodzą Juho Paalosmaa i Tomi Hyyppä. Odkrywcą ich talentu jest fiński didżej i producent, Jori Hulkkonen, który wyprodukował i wydał debiutancki longplay, „Origin”. Longplay miał premierę w marcu 2010 roku. Jego wydanie poprzedziła EP-ka „VN” opublikowana w kwietniu 2009 roku.

Udział w imprezie potwierdzili wcześniej Does It Offend You, Yeah?, Yuksek, Birdy Nam Nam, Red Snapper i múm.

Sprzedaż biletów: Bileterie EMPiK, Sklepy Media Markt i Saturn, punkty sprzedaży Ticketpro i Eventim na terenie całego kraju oraz za pośrednictwem Goodmusic.pl.