Mroczne kukiełki Slasha

25 września 2018
ok. 1 minuta czytania

Na potrtezby kliupu specjaliści ze Stoopid Buddy Stoodios stworzyli animowaną ilustrację z wykorzystaniem kukiełek.

– Pomysł na taki klip powstał ze względu na dość mroczny charakter piosenki – wyjaśnia Slash. – To zainspirowało twórców do stworzenia filmu akcji. Jednak nie było to wystarczająco zabawne, więc zaproponowałem coś bardziej z przymrużeniem oka. Wszyscy jesteśmy wielkimi fanami produkcji studia Stoopid Buddy, a oni wykonali wspaniałą pracę. Uwielbiamy ten klip. Dla waszej informacji – żadna kukiełka nie ucierpiała podczas jego kręcenia.

„Driving Rain” jest obecnie w Top 10 na amerykańskiej liście Rock Radio, na miejscu dziewiątym. Główny riff do piosenki Slash wymyślił już dawno temu.

– Pamiętam dokładnie, że próbowaliśmy ten riff po raz pierwszy z chłopakami z zespołu podczas trasy promującej album „World On Fire” w hali w New Hampshire. – wspomina gitarzysta. – To fajny gitarowy fragment, na którym zaczęliśmy budować resztę utworu na dalszej części trasy. Skończyliśmy w tym roku, a Myles wymyślił wspaniałą melodię wokalu.

W ramach europejskiego tournée Slash Ft. Myles Kennedy & The Conspirators 12 lutego 2019 roku wystąpią w łódzkiej Atlas Arenie.