Mroczne święta w wykonaniu Tarji Turunen

9 października 2017
ok. 2 minut czytania

„O Come, O Come, Emmanuel” to hymn, który został ubrany w zupełnie nową formę. Intensywna atmosfera, orkiestrowe dźwięki i elektroniczne brzmienia powinny wprawić w wyjątkowy bożonarodzeniowy nastrój. – Nie znałam tej piosenki zanim usłyszałam wersję Enyi – mówi fińska sopranistka. – Natychmiast się w niej zakochałam. Czuje, że ma piękną melodię i mam nadzieję, że spodobają się Wam emocje, które chciałam w niej uchwycić. To zdecydowanie jeden z moich ulubionych utworów z nowego albumu. Podczas nagrywania czułam jakbym latała i była zupełnie zrelaksowana. To powód, dla którego wybrałam ją na pierwszy singel albumu, który pokazuje tak odmienne aspekty świąt. Nie mogę się doczekać, żeby wykonać go przed Wami na żywo.

Na razie pod tym adresem można sprawdzić studyjną wersję wraz z mrocznym, zimowym klipem, który pozwala bliżej przyjrzeć się wizualnej formie świata z nadchodzącej płyty.

Premiera „from Spirits and Ghosts (Score for a dark Christmas)” będzie miała miejsce 17 listopada zarówno na winylu, jak i płycie CD.

Wokalistka znana jest przede wszystkim ze współpracy z zespołem Nightwish, z którym nagrała 5 pełnowymiarowych albumów (sprzedały się na całym świecie w ilości ponad miliona egzemplarzy i wielokrotnie pokryły się platyną). Ponad 500 tysięcy fanów uczestniczyło w niezwykłych koncertach zespołu w najdalszych zakątkach naszego globu. Artystka mimo ogromnego sukcesu Nightwish w 2006 roku zdecydowała się na karierę solową i zadebiutowała świątecznym albumem „Breath from Eternity”, który w samej Finlandii sprzedał się w nakładzie ponad 30 000 kopii. Kolejnym sukcesem Tarji, okazał się wydany w listopadzie 2007 roku krążek „My Winter Storm”, który już w pierwszym dniu sprzedaży osiągnął status złotej płyty, natomiast singiel „I Walk Alone” przez wiele tygodni zajmował najwyższe pozycje list przebojów w Finlandii oraz Niemczech. W 2010 roku ukazał się album „What Lies Beneath”. Latem 2013 roku ukazał się jej czwarty studyjny album „Colors od The Dark”, na którym wokalistka zamieściła między innymi cover utworu Petera Gabriela – „Darkness”. Dyskografię gwiazdy zamyka „The Shadow Self” z sierpnia 2016 roku.