„Mroczne ulice” Jonny’ego Greenwooda

4 marca 2018
ok. 1 minuta czytania

Film powstał na podstawie tak samo zatytułowanej powieści Jonathana Amesa. Bohaterem jest weteran wojenny (Joaquin Phoenix), który zajmuje się poszukiwaniem zaginionych dziewczyn. Jedna z jego misji bardzo się komplikuje. W obsadzie znaleźli się także Judith Roberts, Ekaterina Samsonov, John Doman, Alex Manette, Dante Pereira-Olsen i Alessandro Nivola. Za reżyserię odpowiada Lynne Ramsay, a za muzykę Jonny Greenwood z Radiohead. Oboje współpracowali już przy obrazie „Musimy porozmawiać o Kevinie”. Do naszych kin „Nigdy cię tu nie było” trafi 13 kwietnia.

Wcześniej, bo już 9 marca w sprzedaży pojawi się soundtrack z kompozycjami Jonny’ego Greenwooda. Pod tym adresem można posłuchać kompozycji „Dark Streets” pochodzącej z płyty.

Już dziś w nocy rockman dowie się, czy otrzymał Oscara za muzykę do „Nici widmo”. Artysta zapowiedział, że pojawi się na ceremonii.

Radiohead to jedna z bardziej wpływowych rockowo-alternatywnych formacji ostatnich lat. Zespół chętnie wzbogaca swe brzmienie i eksperymentuje. Za kluczowe dzieła w ich dorobku uważa się „OK Computer” (1997) i „Kid A” (2000), obydwa wyróżnione Grammy. Płyty Anglików rozeszły się w nakładzie 30 milionów egzemplarzy. Ostatni longplay kwintetu to „A Moon Shaped Pool” z maja 2016 roku.