Mrozu prezentuje nowy singiel \”Złoto\”

21 maja 2021
ok. 2 minut czytania

W nowym utworze Mrozu wraca do pierwszej połowy lat 90., czasu beztroski, swobody i przyjemnej ekscytacji związanej z tym, co przyniesie przyszłość.

– Piosenka narodziła się po dotarciu trzech kumpli do górskiej chaty z zapierającym dech widokiem na Jezioro Czorsztyńskie – mówi wokalista. – Ze sobą zabraliśmy gitary, sprzęt studyjny i rowery. Muzyka do piosenki \”Złoto\” to efekt pierwszej nocy w głuszy, która wyzwoliła niesamowitą radość z grania i zapomnienie o trudnej sytuacji, która nas muzyków obecnie dotknęła.

Mrozu pracował nad tekstem utworu z Arkiem Sitarzem. Muzyka to zasługa artysty, Piotrka \”Rubensa\” Rubika i Wiktora Koperskiego. Za produkcję utworu odpowiedzialni są Mrozu, Rubens i Kuba Galiński, a mix i mastering – Marcin Bors.

Do singla powstał klip, który idealnie koresponduje z niesamowitą energią \”Złota\”. Kumple z osiedla, długie popołudnia spędzone na podwórku i jeszcze dłuższe spojrzenia rzucane w stronę koleżanek ze szkolnej ławki. Reżyserką teledysku jest Zuzanna Plisz, która wcześniej zrealizowała obsypany nagrodami klip do utworu \”Duch\” Mroza.

W 2009 roku Mrozu nagrał debiutancką płytę \”Miliony Monet\”. Rok później na rynku pojawił się jego longplay \”Vabank\”, a w 2014 roku – zestaw \”Rollercoaster\”. W lutym 2017 wydał płytę, \”Zew\”, a dwa lata później krążek \”Aura\”. Muzyk na koncie ma przeboje \”Nic do stracenia\”, \”Szerokie wody\”, \”Aura\” czy \”Jak nie my to kto\” z udziałem Tomsona czy \”Nic do stracenia\” ze Sound\’n\’Grace.