Mötley Crüe prawie jak nowi

9 stycznia 2020
ok. 2 minut czytania

Teledysk powstał ze zdjęć zrealizowanych do filmu „Brud”. Nie występują w nim więc członkowie kapeli, lecz odtwarzający ich aktorzy.

W listopadzie 2019 roku Mötley Crüe zapowiedziele powrót na scenę. W oświadczeniu „Mötley Crüe wraca” muzycy ujawnili, że zniszczyli zobowiązanie zakazujące im koncertowania i znów będą występować. – Blisko 6 lat po podpisaniu umowy, zrywamy ją ponieważ pojawiło się nowe pokolenie fanów domagających się naszego come backu – czytamy w komunikacie hardrockowej formacji. – Po sukcesie biografii „Brud” na Netfliksie, zdobyliśmy nową publiczność. Poza tym, Mötley Crüe znani są z łamania zasad.

Film „Brud” powstał na podstawie bestsellerowej książki „Mötley Crüe – Brud. Wyznania gwiazd rocka cieszących się najgorszą sławą” („The Dirt”) Neila Straussa. Współtwórcami wydawnictwa byli muzycy bandu – Tommy Lee, Vince Neil, Mick Mars i Nikki Sixx – którzy także zajęli się produkcją filmu.

Iwan Rheon wcielił się w gitarzystę Mötley Crüe, Micka Marsa. Daniel Webber sportretował wokalistę, Vince’a Neila. Machine Gun Kelly zagrał w produkcji Netfliksa bębniarza kalifornijskiej kapeli, Tommy’ego Lee, a Douglas Booth pojawił się jako basista Nikki Sixx.

W czasie trwającej od 1980 roku kariery grupa Mötley Crüe sprzedała około 100 milionów płyt. Szczyt popularności osiągnęła w latach 80., kiedy ukazywały się krążki „Shout at the Devil”, „Theatre of Pain”, „Girls, Girls, Girls” oraz „Dr. Feelgood”. Ostatni album formacji, „Saints of Los Angeles”, pochodzi z czerwca 2008 roku.

W styczniu 2016 roku zespół zagrał – rzekomo – ostatni w karierze koncert. Kapela wcześniej zawarła umowę, w ramach której zobowiązała się, że już nigdy nie wystąpi na scenie. Dokument, „Cessation Of Touring Agreement”, podpisany przez wszystkich czterech członków formacji – Vince’a Neila, Nikkiego Sixxa, Micka Marsa i Tommy’ego Lee – w obecności świadków, zabraniał muzykom powrotu do wspólnego grania na żywo.