Muchy wspominają lato 2010

18 czerwca 2021
ok. 2 minut czytania

\”Lato 2010\” to drugi singiel z pierwszego od 7 lat studyjnego albumu \”Szaroróżowe\”, który ukaże się 16 lipca 2021 roku nakładem Kayaxu. To klasyczne brzmienie Much, znane z pierwszych płyt zespołu, a Michał Wiraszko w prostych słowach opowiada uniwersalną historię ludzi żegnających swoją młodość. Teledysk oparty na archiwalnych zdjęciach z całej historii zespołu jest prawdziwą gratką, nie tylko dla fanów Much będących z nimi od samego początku. Piosenkę uświetnia gościnny udział wokalistki Moniki Borzym.

– Lato 2010 to było piękne lato. Czas życiowych przełomów i pierwszej dorosłości. Dużo koncertów, muzyki, miłości i brawury – czytamy w oświadczeniu. – To piosenka ku chwale pięknego życia. Wspomnienie jednego z najważniejszych lat w historii zespołu. Co ciekawe, to najstarsza na płycie piosenka. Powstała jako pierwsza na próbach jeszcze wiosną 2018 roku. W piosence, swego pięknego głosu użyczyła Monika Borzym, nasza przyjaciółka na dobre i złe czasy. W teledysku sięgnęliśmy do najgłębszych archiwów w naszej historii. Mamy tu zdjęcia z imprez studenckich z roku 2005, na których snuliśmy pierwsze wizje założenia zespołu. Są najwcześniejsze próby i sesja nagraniowa \”Galanterii\”. Mamy wspomnienie koncertu w Studiu Agnieszki Osieckiej w Trójce z roku 2007, mniejsze i większe trasy koncertowe oraz najważniejsze sceny z filmu \”Chcecicośpowiedzieć\”. W finale widzimy ujęcia z Open’era 2018 i tego najważniejszego dla tej piosenki Open’era 2010.

Dzisiaj startuje preorder albumu \”Szaroróżowe\” Much. Premiera zaplanowane jest na 16 lipca 2021 roku, a już teraz można zamówić go na www.sklepzmuzyka.pl.