Mulatu Astatke i The Heliocentrics w Warszawie

14 października 2009
ok. 1 minuta czytania

Mulatu to największy w tej chwili twórca afro/ethiopian jazzu na świecie, genialny wibrafonista i multiinstrumentalista. Od lat 60. jest muzycznym ambasadorem Etiopii. W oryginalny sposób połączył zachodni jazz i funk z tradycyjną etiopską melodyką i elementami egipskiej muzyki sakralnej. Znany jest głównie ze składanek „Ethiopiques”.

Na żywo występuje z The Heliocentrics czyli brytyjskim kolektywem progresywnych instrumentalistów dowodzony przez mrocznego mistrza perkusji Malcolma Catto. Debiutowali w 2007 roku przekraczającym bariery kosmicznego groove’u albumem „Out There”. Członkowie grupy współpracowali z takimi artystami, jak: Madlib (Catto współpracował przy jego krążku „Shades of Blue” dla Blue Note oraz przy projekcie Yesterdays New Quintet), DJ Shadow (The Heliocentrics wspierali go w „This Time I’m Gonna Do It My Way” pochodzącym z albumu „The Outsider”), Dap Kings, Herbaliser, Poets of Rhythm.

Bilety dostępne są w cenie 89/99 złotych (stojące) i 109/119 (balkon). Sprzedaż za pośrednictwem Ticketpro.pl, Eventim.pl, Ticketonline.pl, Shortcut.pl, ebilet.pl, Waxbox.pl, Side one shop.