Muniek z przyjaciółmi na żywo i akustycznie

24 lutego 2021
ok. 2 minut czytania

– Kochani Przyjaciele, wszyscy obecnie tęsknimy za koncertami, a czas pandemii jeszcze wzmaga naszą tęsknotę – mówi Muniek. – My artyści nie istniejemy bez Was – publiki. Dlatego oddaję ten album w Wasze ręce z nadzieją, że nowy 2021 rok pozwoli nam spotkać się gdzieś jak najszybciej na żywo i akustycznie. Z pozdrowieniami, trzymajcie się.

Po dwóch latach od złotej płyty \”Syn Miasta\”, Muniek Staszczyk z kolegami z zespołu Muniek i Przyjaciele powraca z koncertowym wydawnictwem płytowym w wersji akustycznej. Album zespołu Muniek i Przyjaciele pt. \”Na żywo i akustycznie 2018 – 2019\” zapowiada utwór \”Bóg\”.

Na płycie towarzyszą Muńkowi Cezariusz Kosman oraz Janek \”Jahlove\” Pęczak. Muniek i przyjaciele wyruszyli we wspólną podróż jesienią roku 2018. Początkowo, projekt ten miał być wyłącznie koncertową odskocznią od głośnego, rockowego grania. Muniek chciał pograć z mniejszym aparatem wykonawczym, w kameralnych salach, \”bliżej ludzi\”. Ogromny sukces tego początkowo skromnego przedsięwzięcia zaowocował powstaniem albumu dokumentującego ponad 80 koncertów, podczas których zespół objechał kilka razy całą Polskę występując zarówno w małych klubowych salach, w teatrach, na scenach krajowych letnich festiwali oraz na Stadionie Narodowym.

Fani Muńka znajdą na płycie utwory pochodzące z różnych projektów artystycznych: zarówno z repertuaru zespołów T.Love i Szwagierkolaska, jak i działań solowych wokalisty, w tym największe przeboje jak \”King\”, \”I Love You\”, \”Bóg\” czy \”Apaszem Stasiek był\”. Za miks odpowiadają Janek Pęczak i Antek Sojka, za mastering Jacek Gawłowski. Autorką zdjęcia wykorzystanego na okładkę singla jest Helena Majewska, odpowiada ona jednocześnie za całą oprawę zdjęciową albumu.

Płyta ukaże się 5 marca 2021.