Muse na Coke Live Music Festival

2 marca 2010
ok. 1 minuta czytania

Trio, w którego skład wchodzą Matthew Bellamy (śpiew), Dominic Howard (perkusja) i Chris Wolstenholme (bas) zadebiutowało w 1999 roku albumem „Showbiz”. Popularność przyniosły grupie pochodzące z krążka numery „Uno” i „Sunburn”. Jeszcze lepiej na listach przebojów radziły sobie utwory „New Born”, „Bliss” i „Plug In Baby”, które trafiły na wydany 2 lata później, drugi longplay bandu „Origin of Symmetry”. Przełom przyszedł w 2003 roku wraz z trzecim długogrającym wydawnictwem „Absolution”. Płyta, na której znalazły się nagrania „Time Is Running Out” i „Hysteria” zadebiutowała na 1. miejscu notowania UK Charts. W 2006 roku ukazał się kolejny longplay, „Black Holes and Revelations”. Rok po jego premierze Anglicy po raz pierwszy wystąpili w Polsce jako gwiazda festiwalu Heineken Open’er. Tym razem zespół odwiedzi nasz kraj promując najnowsze dzieło, „The Resistance”, które trafiło do rąk fanów we wrześniu 2009 roku.

Przypomnijmy, że podczas ubiegłorocznej edycji Coke Live Music Festival, koncerty dali m.in. The Killers, 50 Cent, Nas, Shaggy, Gentleman, The Streets, James, Lupe Fiasco i Madcon.

Od 16 stycznia ruszyła sprzedaż wejściówek: karnety w cenie 200 złotych; karnety z polem namiotowym 220 złotych, bilet jednodniowy 115 złotych. Wejściówki można kupować za pośrednictwem Livefestival.pl i Ticketpro.pl.