Muzycy The Boogie Town są teraz Miejscovi

25 czerwca 2014
ok. 2 minut czytania

Miejscovi to współczesne spojrzenie na dawne polskie melodie, inspiracja duchem muzyki ludowej, ale ujęte w nowoczesną produkcję muzyczną.

– Nie dzielimy muzyki na gatunki i style – opowiadają artyści. – Nie ma ona dla nas wytyczonych granic ani barier. Muzykę traktujemy jako sposób wyrażania siebie, swoich przemyśleń i pragnień. Dlatego też gdy dwa lata temu zrodziła się w naszych głowach chęć stworzenia czegoś innego, co pozwoliłoby nam wyrazić swoją tęsknotę za czymś naturalnym, dzikim, szalonym i niepoukładanym, nie dającym się zamknąć w ramy, sięgnęliśmy po polską muzykę ludową. Studiowaliśmy ją na różne sposoby. Zarówno czytając Oskara Kolberga czy słuchając starych nagrań zebranych w archiwach Polskiego Radia czy ISPAN, jak i jeżdżąc do ludowych muzykantów, żeby posłuchać ich gry na żywo. Muzyka ta otworzyła przed nami nowe horyzonty i zabrała nas w miejsca do tej pory nieznane. Postanowiliśmy stworzyć Miejscovych – coś co okazało się być połączeniem brzmień tradycyjnych i współczesnych. Pisaliśmy nowe, autorskie piosenki, w oparciu o autentyczne polskie melodie ludowe, tak by połączyć nasz styl z oryginalnym brzmieniem muzyki tradycyjnej. To samo tyczy się tekstów i używanego w nich języka, który jest inspirowany dawniejszym słownictwem. Słowa odwołują się do tematyki uniwersalnej, aktualnej wtedy, jak i dziś

Duet kończy właśnie prace nad pełnowymiarowym albumem. Wkrótce do radiostacji trafi piosenka „Dziewczynę mieć ładną”. Jej zapowiedź można znaleźć pod tym adresem.

Przypomnijmy, że zespół The Boogie Town, który zasłynął utworem „Emily”. Duet był też nominowany do Fryderyka w kategorii debiut roku. Na koncie ma dwa albumy – „1” z maja 2010 i „Grawitacja” z listopada 2011 roku.