Muzycy The National i Bon Iver na płycie Taylor Swift

23 lipca 2020
ok. 2 minut czytania

Składający się z 16 utworów album otrzymał tytuł \”folklore\”. Aaron Dessner z The National był producentem i współautorem 11 piosenek z płyty. Ponadto w nagraniach udział brali Bon Iver, Jack Antonoff i William Bower.

– Większości moich wakacyjnych planów nie udało się zrealizować, ale zrobiłam coś, czego nie planowałam – ogłosiła gwiazda w mediach społecznościowych. – Dziś o północy ukaże się mój nowy album, na który przelałam wszystkie moje zachcianki, marzenia, lęki i refleksje. Muzykę pisałam w izolacji, ale podczas nagrań udało mi się nawiązać współpracę z kilkoma moimi bohaterami.

Wraz z premierą płyty, fani otrzymają również teledysk do singla \”Cardigan\”.

Oto tracklista:
1. The 1
2. Cardigan
3. The Last Great American Dynasty
4. Exile (feat. Bon Iver)
5. My Tears Ricochet
6. Mirrorball
7. Seven
8. August
9. This Is Me Trying
10. Illicit Affairs
11. Invisible String
12. Mad Woman
13. Epiphany
14. Betty
15. Peace
16. Hoax

Taylor Swift to obecnie jedna z najpopularniejszych wokalistek i najbardziej dochodowych gwiazd. W 2016 roku zarobiła 170 milionów dolarów – więcej niż Adele, Madonna, Rihanna czy Cristiano Ronaldo. Zdobyła 10 nagród Grammy. Jej płyty sprzedały się w nakładzie przekraczającym 40 milionów egzemplarzy a single 130 milionów. Artystka, która ma na koncie także role filmowe zagrała niedawno w musicalu \”Koty\”. Taylor Swift sportretowała Bombalurinę. Jej ostatni album, \”Lover\”, ukazał się w 2019 roku.