Muzyk Arcade Fire gra dla Jude\’a Law

3 września 2020
ok. 2 minut czytania

Premierę \”The Nest\” w reżyserii Seana Durkina zaplanowano na 18 września. Tego samego dnia ukaże się muzyka do filmu. – Kiedy zobaczyłem pierwszy, surowy montaż \”The Nest\”, bez żadnej muzyki, od razu wiedziałem, co chciałem skomponować – opowiada Perry. – Chciałem, żeby muzyka brzmiała jakby była napisana i grana w wielkiej, starej posiadłości dworskiej, żeby film się wokół niej rozgrywał. Jestem wdzięczny swoim wspaniałym współpracownikom i Seanowi Durkinowi, który mi zaufał i dał artystyczną swobodę.

W \”The Nest\” Jude Law gra ambitnego biznesmena, Rory\’ego, który z żoną i dziećmi wyjeżdża z Ameryki i wraca do rodzinnej Anglii, by tu poszukać nowych możliwości w biznesie i wykorzystać potencjał Londynu lat 80. Oddaleni od ustalonego porządku amerykańskiego przedmieścia, zdani tylko na siebie, bohaterowie zaczynają się od siebie oddalać.

W obsadzie znaleźli się także Charlie Shotwell, Michael Culkin, Adeel Akhtar, Oona Roche, Anne Reid, Wendy Crewson i Tattiawna Jones.

Za kamerą stanął Sean Durkin, który jest autorem filmu \”Martha Marcy May Marlene\”.

Oto lista utworów soundtracku \”The Nest\”:
1. Drone Beast
2. Symphony Brew
3. Base Motives
4. Murky Half
5. What We\’ve Always Wanted
6. Base Motives II
7. New Descent
8. The House
9. Dark Tumbling
10. Drone Beast: UK
11. Symphony Brew Redux
12. Slow Descent
13. Drone Beast: In the Air

Arcade Fire to alternatywno-rockowa formacja z Kanady. Ich album \”The Suburbs\” (2011) został nagrodzony Grammy. Na koncie mają też statuetki Brit, Juno czy NME. Ostatnia płyta zespołu to \”Everything Now\” z 2017 roku.