Muzyk Crystal Castles pozywa byłą wokalistkę

4 listopada 2017
ok. 2 minut czytania

Glass niedawno wyjaśniła, dlaczego odeszła z Cyrstal Castles. Na swej stronie wokalistka napisała szczery list, w którym opowiada o tym, jak przez lata była fizycznie i psychicznie nękana przez współzałożyciela formacji, Ethana Katha.

– Po raz pierwszy wykorzystał mnie, gdy miałam 15 lat, on był 10 lat starszy – napisała. – Zmuszał mnie do seksu, albo wyrzuciłby mnie z zespołu.

Kath stanowczo zaprzecza tym oskarżeniom, co więcej zamierza rozwiązać sprawę na drodze prawnej. Muzyk pozwał Glass o zniesławienie. Jak twierdzi, przez jej zarzuty został emocjonalnie skrzywdzony. Uważa też, że Alice zależało na tym, by ucierpiało jego dobre imię i reputacja w branży, a przede wszystkim uknuła razem ze swoim chłopakiem Jupiterem Keyesem (eks-Health) plan, by zniszczyć Crystal Castles.

Po liście Glass wiele występów Crystal Castles zostało odwołanych, a grupa przestała być reprezentowana przez C3 Management i agencję bookingową Paradigm. Oskarżenia byłej frontmanki kosztowały Cyrstal Castles utratę około 300 tysięcy dolarów.

Rzecznik Alice Glass na razie nie zareagował na pozew o zniesławienie.

Alice Glass odeszła z Crystal Castles w październiku 2014 roku. W 2015 roku ukazała się jej solowa piosenka „Stillbrith”, a w 2017 roku imienna EP-ka.

Grupa Crystal Castles z Glass na wokalu wydała krążki „(I)” (2008), „(II)” (2010) i „(III)” (2012). Miejsce Glass za mikrofonem zajęła Edith Frances. Z nią Kath wydał w 2016 roku płytę „Amnesty (I)”