Muzyk Dead Can Dance na jedynym koncercie w Polsce

5 lutego 2010
ok. 1 minuta czytania

Brendan Perry – pochodzący z Londynu kompozytor, wokalista i multiinstrumentalista, współzałożyciel legendarnej formacji Dead Can Dance jest jedną z najbardziej intrygujących postaci muzyki alternatywnej trzech minionych dekad.

Przez szesnaście lat działalności Dead Can Dance zrealizowało 9 albumów. Drogi Perry’ego i Lisy Gerrard się rozeszły po wydaniu albumu „Spritchaser” z 1999 roku. W tym samym roku ukazał się solowy projekt artysty, „Eye of the Hunter”.

Lata 2000-2005 Perry spędził w Quivvy Church w Irlandii, gdzie wraz ze swoim bratem Robertem prowadził warsztaty perkusyjne z wykorzystaniem tracycyjnych afrokubańskich i wschodnioafrykańskich bębnów. Po jedenastu latach Brendan Perry powraca z nowym wydawnictwem „Ark”, na którym pojawią się m.in. utwory „Babylon” i „Crescent”, skomponowane w związku z krótką reaktywacją Dead Can Dance w 2005 roku i promowane podczas Dead Can Dance Reunion Tour.

Bilety na solowy koncert Perry’ego dostępne są w cenie: miejsca stojące (85 złotych – przedsprzedaż, 100 złotych – w dniu imprezy); miejsca siedzące – balkon (120 złotych) dostępne za pośrednictwem sieci Ticketpro.pl, Eventim.pl oraz w sieci sklepó Empik, Media Markt oraz Saturn w całym kraju.