Muzyk Dream Theater z liderem Porcupine Tree

28 czerwca 2007
ok. 2 minut czytania

Na album \”The Road Home\” złożą się nowe interpretacje największych dzieła rocka progresywnego. Rudess sięgnął po utwory zespołów takich, jak Genesis, Yes czy ELP.

– Jako klawiszowiec grupy, która z powodzeniem podróżuje po całym świecie podtrzymując tradycję muzyki progresywnej – pisze Rudess, – czuję, że mam doskonałą okazję, aby przypomnieć naszym odbiorcom brzmienie zespołów, które przetarły szlaki dla wszystkiego tego, czym się dziś zajmujemy.

Oto pełna lista utworów z płyty:

\”Dance On a Volcano\” – Genesis
\”Sound Chaser\” – Yes
\”Just The Same\”- Gentle Giant
\”JR Piano Medley\” – mieszanka kilku klasycznych kompozycji, w tym \”Supper\’s Ready\” Genesis i \”I Talk to the Wind\” King Crimson
\”Piece of the Pi\” – oryginalna kompozycja
\”Tarkus\” – ELP

W nagraniu płyty udział wzięło kilku znamienitych muzyków. W jednym z utworów głosu użyczył Steven Wilson, lider grupy Porcupine Tree.

Rudess pragnie dotrzeć z nową płytą do jak największej liczby polskich fanów.

– Polska jest od lat bardzo ważnym dla Dream Theater miejscem – zapewnia. – Mam nadzieję, że uda mi rozbudzić w tych stronach zainteresowanie moją solową twórczością.

Album \”The Road Home\” ukaże się 12 września 2007 roku nakładem wytwórni Magna Carta.

Ostatnie dzieło Dream Theater to płyta \”Systematic Chaos\”. Jej premiera odbyła się 4 czerwca.

Stevena Wilsona i Porcupine Tree już wkrótce będziemy mogli oglądać na koncertach w Polsce – 6 lipca w Warszawie oraz 7 lipca w Krakowie. Grupa promować będzie wydany w kwietniu krążek \”Fear of a Blank Planet\”.