Muzyk My Chemical Romance solo

8 sierpnia 2013
ok. 1 minuta czytania

Pod koniec lipca, były wokalista formacji, Gerard Way, opublikował tekst swojej nowej piosenki. Teraz o swym talencie próbuje przekonać nas gitarzysta nieistniejącego już bandu.

Pod tym adresem można sprawdzić wersję demo kawałka zatytułowanego „Joyriding”. Za inspirację posłużył artyście wywiad, jaki przeprowadził z nim dziennikarz brytyjskiego magazynu „Kerrang!”.

– Po rozmowie poszedłem do piwnicy i napisałem piosenkę – wyjaśnia Iero. – Z Samem dużo rozmawialiśmy o inspiracjach i kreatywności. Powiedziałem mu, że ostatnio wszystko, co napiszę szybko przestaje mi się podobać i że chciałbym w końcu opublikować jakąś piosenkę nim zacznę ją nienawidzić. Kiedy więc napisałem ten numer, było to dla mnie swoiste wyzwanie.

Grupa My Chemical Romance wydała w sumie cztery albumy studyjne, ostatni – „Danger Days: The True Lives of The Fabulous Killjoys” w 2010 roku. W ostatnich miesiącach zespół zdołał jeszcze opublikować kilka singli składających się na zestaw „Conventional Weapons”, który miał być podstawą do ich piątego krążka.