Muzyk Portishead komponuje dla Brie Larson. Soundtrack w sieci

3 kwietnia 2017
ok. 1 minuta czytania

Geoff Barrow i kompozytor Ben Salisbury pracowali już wcześniej ze sobą. Wspólnie stworzyli ilustrację muzyczną do filmu „Ex Machina” Aleksa Garlanda (dostali za nią nagrodę Ivor Novello), odcinka serialu „Czarne lustro” („Black Mirror”) i „Annihilation” z udziałem Oscara Isaaca i Natalie Portman.

Ich autorstwa jest też soundtrack to filmu „Free Fire” w reżyserii Bena Wheatleya. To thriller z akcją osadzoną w latach 70., opowiadający o strzelaninie w Bostonie. W obsadzie znaleźli się Sharlto Copley, Brie Larson i Armie Hammer. Poza kompozycjami Barrowa i Salisbury’ego na ścieżce słychać piosenki Johna Denvera, The Real Kids, Creedence Clearwater Revival.

Ścieżka dźwiękowa do „Free Fire” znalazła się już w serwisach streamingowych i można ją posłuchać oraz kupić, chociażby na pod tym adresem.

Dyskografię Portishead zamyka album „Third” z 2008 roku. Geoff Barrow z zespołem Beak> pojawi się na tegorocznej edycji OFF FEstivalu. Impreza odbędzie się od 4 do 6 sierpnia 2017 w katowickiej Dolinie Trzech Stawów.