Muzyk Portishead komponuje do czarnego lustra i dla Natalie Portman

2 sierpnia 2016
ok. 2 minut czytania

Panowie połączyli już siły komponując muzykę do filmu „Ex Machina” Aleksa Garlanda, teraz planują kolejne projekty. Artyści przygotowali ścieżkę dźwiękową do serialu „Czarne lustro” („Black Mirror”). Geoff Barrow i Ben Salisbury zajmą się ponadto muzyką do nowego obrazu Aleksa Garlanda, „Annihilation” z udziałem Oscara Isaaca i Natalie Portman.

„Czarne lustro” to produkcja science fiction, która ukazuje różne historie dotyczące współczesnych zagrożeń. Każdy z odcinków to inna opowieść.

Dotychczas powstały dwa sezony oraz specjalny, świąteczny odcinek z udziałem Jona Hamma. Nad produkcją czuwają Charlie Brooker i Annabel Jones. Nowe epizody nakręcą m.in. Joe Wright, Jakob Verbruggen i Dan Trachtenberg. Wystąpią w nich Bryce Dallas Howard, Malachi Kirby, Alice Eve i Kelly Macdonald. Premiera planowana jest na październik 2016 roku.

„Annihilation” będzie ekranizacją powieści Jeffa VanderMeera, znanej w Polsce pod tytułem „Unicestwienie”. Książka opowiada o ekspedycji do Strefy X. Powstała po tajemniczym wydarzeniu kraina rządzi się własnymi, nieznanymi ludziom prawami. Członkowie jedenastu pierwszych ekspedycji do Strefy umierali, popełniali samobójstwa lub zabijali się nawzajem. Ci, którzy przetrwali, nie pamiętali, jak przebiegał ich powrót. Dwunastą wyprawę tworzą wyłącznie kobiety. Czy im uda się odkryć tajemnice Strefy? Jakie sekrety kryje niezwykła flora i fauna tego miejsca? A może to ona je stworzyła i nim rządzi? Jedno jest pewne: Strefa X wpływa na ludzkie umysły i zmienia każdego. Do kin dzieło trafi w 2017 roku.