Muzyka do Bonda na płycie

8 października 2012
ok. 1 minuta czytania

Twórcą muzyki do 23. obrazu o agencie 007 jest Thomas Newman. Jest to kolejne wspólne dzieło kompozytora i reżysera, Sama Mendesa, który nakręcił „Skyfall”. Począwszy do 1999 roku, od „American Beauty”, Newman współpracował z Mendesem przy wszystkich jego filmach.

Thomas Newman stworzył ponad 50 wspaniałych soundtracków oraz 10 razy był nominowany do Oscara. Jest zdobywcą nagrody BAFTA, dwóch nagród Grammy oraz Emmy. Był również nominowany do Złotego Globa. Urodzony w Los Angeles, pochodzi z wybitnej hollywoodzkiej dynastii muzycznej – jego ojciec Alfred Newman, brat David, siostra Maria, wujek Lionel oraz kuzyn Randy Newman wszyscy komponowali muzykę do filmów.

Oto tracklista „Skyfall”:
„Grand Bazaar, Istanbul”
„Voluntary Retirement”
„New Digs”
„Severine”
„Brave New World”
„Shanghai Drive”
„Jellyfish”
„Silhouette”
„Modigliani”
„Day Wasted”
„Quartermaster”
„Someone Usually Dies”
„Komodo Dragon”
„The Bloody Shot”
„Enjoying Death”
„The Chimera”
„Close Shave”
„Health & Safety”
„Granborough Road”
„Tennyson”
„Enquiry”
„Breadcrumbs”
„Skyfall”
„Kill Them First”
„Welcome to Scotland”
„She’s Mine”
„The Moors”
„Deep Water”
„Mother”
„Adrenaline”

W „Skyfall” lojalność Bonda (Daniel Craig) względem M (Judi Dench) zostanie poddana próbie. Bez względu na konsekwencje, 007 będzie musiał wytropić i zniszczyć zagrożenie, wobec którego staje MI6. W obrazie występują także Javier Baardem, Ralph Fiennes, Helen McCrory, Bérénice Marlohe, Naomie Harris i Ben Whishaw. Obraz wejdzie do kin już 26 października.