Na Coachelli nie chcieli Kate Bush

11 kwietnia 2017
ok. 1 minuta czytania

Po raz pierwszy wokalistkę można było zobaczyć na żywo podczas 28 europejskich show na początku kariery, w 1979 roku, gdy miała na koncie wydane rok wcześniej dwa krążki – „The Kick Inside” i „Lionheart”. Po raz kolejny, w 2014, gdy dała serię 22 koncertów w Hammersmith Apollo w Londynie. I na tym koniec. Agent Angielki chciał, by wystąpiła dla amerykańskiej publiczności, dokładnie na kalifornijskim festiwalu Coachella, ale nie udało mu się przekonać organizatorów. – Nigdy tu nie występowała, dopiero co dała 20 występów w Wielkiej Brytanii po raz pierwszy od końca lat 70., musicie ją wziąć. Musicie – wspomina rozmowę z osobą odpowiedzialną za booking agent Bush. W odpowiedzi usłyszał: „Nie! Nikt tego nie zrozumie”.

W listopadzie 2016 roku premierę miało koncertowe wydawnictwo Kate Bush, „Before the Dawn”. Dzieło zarejestrowano w 2014 roku, gdy Angielka zagrała właśnie drugą w karierze i pierwszą od 35 lat trasę.

Kate Bush rozpoczęła karierę w połowie lat 70. Na koncie ma przeboje „Wuthering Heights”, „The Man with the Child in His Eyes”, „Babooshka”, „Running Up that Hill”, „Don’t Give Up” (duet z Peterem Gabrielem) czy „King of the Mountain”. Jej dorobek zamykają wydane w 2011 roku płyty „Director’s Cut” (z remiksami i alternatywnymi wersjami starszych utworów) oraz wypełniona premierowym materiałem, „50 Words for Snow”.