Na tę piosenkę czekali fani Radiohead

23 czerwca 2017
ok. 1 minuta czytania

Utwór pochodzi z sesji nagraniowych do „OK Computer” i wśród fanów zespołu należy do jednych z ulubionych kawałków, pomimo tego, że ostatecznie nie trafił na kultowe wydawnictwo. Jak tłumaczyli członkowie zespołu, nie zdecydowali się go umieścić, ponieważ nie chcieli stać się zbyt popularni. Piosenki „Lift” można posłuchać tutaj.

Na płycie „OK Computer OKNOTOK 1997 2017” znalazły się trzy niepublikowane wcześniej utwory (poza wspomnianym „Lift” jeszcze „Man of War” i „I Promise”) oraz osiem nagrań pochodzących ze stron B singli.

Materiał został poddany nowemu remasteringowi, wykonanemu wprost z oryginalnych analogowych taśm-matek. Premiera albumu już dziś, 23 czerwca.

„OK Computer (edycja „OKNOTOK”):
1. Airbag
2. Paranoid Android
3. Subterranean Homesick Alien
4. Exit Music (For a Film)
5. Let Down
6. Karma Police
7. Fitter Happier
8. Electioneering2
9. Climbing Up the Walls
10. No Surprises
11. Lucky
12. The Tourist

1. I Promise
2. Man of War
3. Lift
4. Lull
5. Meeting in the Aisle
6. Melatonin
7. A Reminder
8. Polyethylene (Parts 1 & 2)
9. Pearly
10. Palo Alto
11. How I Made My Millions

Z płyty „OK Computer” pochodzą takie klasyki Radiohead jak „Paranoid Android”, „Karma Police”, „Lucky” czy „No Surprises”. Album został nagrodzony Grammy w kategorii najlepszy album alternatywny. Był też nominowany do Mercury Prize, ale przegrał z „New Forms” Roniego Size’a i Reprazent. W Wielkiej Brytanii krążek pokrył się 5-krotną platyną, a w Stanach Zjednoczonych podwójną.

Ostatni longplay angielskiego kwintetu Radiohead to „A Moon Shaped Pool” z maja 2016 roku. Grupa będzie gościła na tegorocznym Open’erze.