„Najdłuższy jard” Adama Sandlera, Chrisa Rocka i Snoop Dogga

26 stycznia 2004
ok. 2 minut czytania

„Najdłuższy jard” to historia byłego gracza futbolu amerykańskiego Paula Crewe, który po sprzeczce z kochanką trafia do więzienia. Bohater jest przerażony wizją spędzanie czasu w celi bez możliwości gry. Okazuje się jednak, że jeden ze strażników chce wykorzystać Paula do pomocy w stworzeniu drużyny więźniów, która mogłaby zagrać ze strażnikami. Crewe otrzymuje obietnicę, że jeśli zespół złożony ze strażników wygra spotkanie, on będzie miał szansę na szybsze zwolnienie.

Obraz z 1974 roku w reżyserii Roberta Aldricha z Burtem Reynoldsem w roli głównej dostał Złoty Glob w kategorii najlepszego musicalu lub komedii. Nowa wersja ma być nieco uwspółcześniona. Scenariuszem projektu zajmuje się Sheldon Turner, a produkcją – należące do Sandlera studio Happy Madison Productions. Dystrybucji filmu podjęły się natomiast wytwórnie Paramount Pictures i Sony. Zdjęcia mają rozpocząć się w czerwcu.

Oprócz tego, że Sandler wystąpi jako producent, pojawi się również w głównej roli. Chris Rock odtworzy rolę Caretakera, a Snoop Dogg wcieli się w postać jednego z członków drużyny. Producenci planują także zatrudnienie wielu gwiazd ze świata muzyki oraz byłych i obecnych graczy National Football League.

– Adam jest doskonałym aktorem i komikiem – przyznał Sherry Lansing z Paramount. – „Najdłużyszy jard” to doskonała okazja, aby pokazać jego geniusz.

Sandler pracuje obecnie na planie komedii „Spanglish” w reżyserii Jamesa L. Brooksa, a po ukończeniu zdjęć do „Najdłuższego jardu” pojawi się w obrazie „Click”. Wcześniej aktor pojawił się w sześciu filmach produkowanych przez Sony: „Supertata”, „Mr. Deeds – Milioner z przypadku”, „Dwóch gniewnych ludzi”, „Lewy sercowy” oraz w „50 First Kisses”, który swoją premierę ma 13 lutego.

Rocka natomiast ostatnio można było zobaczyć w „Head of State”, a raper Snoop Dogg zagrał w „Dniu próby” oraz „The Wash. Hiphopowa myjnia”. W najbliższym czasie będzie go można podziwiać w kinowej wersji popularnego serialu „Starsky & Hutch”.