Najdziwniejszy polski zespół i kontrowersyjny raper na Soundrive Fest 2017

15 stycznia 2017
ok. 3 minut czytania

Grave Pleasures

Pamiętacie, jak w 2013 roku wszyscy zachwycali się dziwacznym połączeniem Killing Joke, Joy Division i Echo & The Bunnymen w wykonaniu fińskiego Beastmilk? Zespół z miejsca dostał propozycję wydania albumu dla Columbia Records, ale wówczas… rozpadł się. Wokalista i basista postanowili jednak kontynuować wyjątkowe, death rockowe dzieło i tak zrodziło się Grave Pleasures. Ich debiutancki album („Dreamcrash”) nie spotkał się z ani jedną negatywną recenzją, a zachwytów nie szczędziła publiczność punkowa, metalowa, stonerowa czy po prostu fani nietuzinkowej, alternatywnej muzyki. Tutaj można sprawdzić ich utwór „New Hip Moon”.

Pill

Po doświadczeniach z wieloma garażowymi kapelami, czworo przyjaciół z brooklyńskiego światka D.I.Y. wreszcie odkryło, że są sobie przeznaczeni. Sukces Pill przyszedł zupełnie nieoczekiwanie, a sam zespół robił wszystko, aby do niego nie dopuścić, sprowadzając swoje istnienie w sieci do absolutnego minimum. Sami muzycy twierdzą, że nie obchodzi ich nic oprócz grania, a na albumie „Convenience” objawia się to połączeniem wściekłego rocka opatrzonego saksofonowym hałasem na podobieństwo The Stooges oraz politycznej satyry. Na YouTube znajduje się ich piosenka „Medicine”.

Cakes Da Killa

Niewielu raperów tak odważnie walczy o prawa człowieka, jak Cakes Da Killa. Obok Le1fa oraz Mykki’ego Blanco jest najbardziej znaną postacią łączącą środowisko hip-hopowe ze społecznością LGBT, ale istotniejsze jest to, że tworzona przez niego muzyka nie musi gonić za wywołującym burzliwe debaty zderzeniem dwóch ideologii. Cakes nawiązuje do east coast hip-hopu lat 90., dodając mu jeszcze więcej przebojowości i emocjonalnego przesłania. Tutaj można sprawdzić jego utwór „New Phone”.

Get Your Gun

Romantycznie, tajemniczo, agresywnie i ponuro – duńskie Get Your Gun ma wiele oblicz, którymi oczaruje zarówno fanów Nicka Cave’a, jak i Red Fang. Po znakomicie przyjętym pierwszym albumie („The Worrying Kind”), grupa pracuje nad kolejnym wydawnictwem, a Soundrive Fest będzie jedną z pierwszych okazji, aby usłyszeć je na żywo. Tutaj można posłuchać piosenki formacji „Call Me Rage”.

Dead

Francuzi nawiązują do twórczości klasyków industrialu oraz EBM typu Nine Inch nails albo Front 242, lecz w autorskim, unikalnym wydaniu. W ich muzyce pobrzmiewają także hałaśliwe naleciałości z shoegaze’u oraz zimnofalowy nastrój. W dodatku ich występ odbędzie się w hali B64, której surowy klimat spotęguje doznania. Ich numer „Voices” do sprawdzenia pod tym adresem.

Not Pretty Enough

Tajemniczy zespół, o którego członkach niewiele wiadomo. Nie przeszkodziło im to jednak zwrócić na siebie uwagę mediów po opublikowaniu zaledwie jednego, znakomitego utworu „Hard Believer”. Ich debiutancki album będzie jednym z najciekawszych wydarzeń w polskiej muzyce w 2017 roku. Na YouTube znajduje się nagranie „Hard Believer”.

Rara

Projekt Rafała Skoniecznego, wcześniej muzyka Hotelu Kosmos, w którym podejmowane są bardziej stonowane, folkowe inspiracje. Zeszłoroczny album „W//\TR” otrzymał znakomite recenzje, a utwór „Przynieś to z nocy” (z gościnnym udziałem Oli Bilińskiej) otrzymał Palnik za Utwór Roku podczas Doków 2016 (do sprawdzenia tutaj).

BNNT

Prawdopodobnie niczego dziwniejszego w polskiej muzyce nie znajdziecie. Niezwykły duet poruszający się na pograniczu performansu, który na scenie używa między innymi… gitary barytonowej wystylizowanej na rakietę. Hałaśliwa uczta dla uszu i oczu. Z próbka ich dokonań można zapoznać się pod tym adresem.

Mayatri

Didgeridoo, drumla, kalimba, nastrojowa muzyka w etnicznej stylistyce, a wszystko to nie z odległego kraju, lecz z trójmiejskiego podwórka. Duet Mayatri sprawi, że hala B64 zmieni się w wyjątkowe, magiczne miejsce. Tutaj można posłuchać numeru „Land of Peace”.

Wcześniej organizatorzy Soundrive Fest ogłosili, że w ramach festiwalu wystąpią zespołu Lutownica i A/T/O/S.

Soundrive Fest to festiwal promujący młodą muzykę alternatywną. Impreza odbywa się w klubie B90, który mieści się w industrialnej przestrzeni Stoczni Gdańskiej. Dodatkową atrakcją są dwie sceny aranżowane specjalnie na Festiwal w fabrycznych halach W4 i B64.

Bilety:
I Pula karnetów – 70 zł (wyprzedana)
II Pula karnetów + CD Soundrive Fest 2014 gratis – 80 zł
III Pula karnetów + CD Soundrive Fest 2015 gratis – 90 zł
IV Pula karnetów + CD Soundrive Fest 2016 gratis – 100 zł