Najkrótszy przebój Kid Cudiego

23 grudnia 2020
ok. 2 minut czytania

Trwający 37 sekund utwór \”Beautiful Trip\” trafił do zestawienia Billboardu dzięki temu, że fani generalnie polubili nowy album Kid Cudiego \”Man On The Moon III: The Chosen\”. Przy okazji jednak raper ustanowił rekord jeśli chodzi o najkrótszą kompozycją na liście przebojów. Wcześniej rekordowa krótki był \”Pen-Pineapple-Apple-Pen\” Piko-Taro (tylko 45 sekund).

Najdłuższa piosenka na liście Billboardu to \”Fear Inoculum\” grupy Tool z 2019 roku (10 minut i 21 sekund).

Kid Cudi zyskał rozgłos ponad dekadę temu nie bez powodu. Od 2008 artysta wytacza nowe ścieżki i trendy oraz wpływa na świat hip-hopu. Do jego fanów należą między innymi Kanye West czy Travi$ Scott. Wydane rok po roku \”Man On The Moon: The End Of Day\” i \”Man On The Moon II: The Legend Of Mr. Rager\” pokryły się odpowiednio podwójną platyną oraz platyną. W 2012 otrzymał Grammy w kategorii Najlepsza współpraca rapowa/śpiewana\” za \”All Of The Lights\”. \”Indicud\” zadebiutowało na drugiej pozycji Billboard Top 200, a na krążku znalazł się m.in. platynowy singiel \”Just What I Am\”.

W 2016 Kid Cudi powrócił z \”PASSION, PAIN & DEMON SLAYIN’\”. \”Baptized In Fire\” ft. Travi$ Scott zgromadziło 39 mln streamów w pół roku. Album zgromadził rewelacyjne recenzje w takich mediach jak Complex, Billvoard, Pitchfork czy The Fader, a \”XXL\” zamieścił płytę na liście 50 najlepszych hip-hopowych projektów 2016. Artysta wykonał \”Kitchen\” w programie \”The Tonight Show Starring Jimmy Fallon\” z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej.

W 2018 Kid Cudi ponownie współpracował z Kanye Westem, tym razem nad psychodeliczno-hip-hopowo-rockowym projektem \”KIDS SEE GHOSTS\”. Album zadebiutował na 2. miejscu Billboard Top 200 oraz zdobył entuzjastyczne recenzje, a Cudi trafił na okładkę magazynu \”Billboard\”.

Kid Cudi nie tylko tworzy muzykę, ale także pojawia się na dużym i małym ekranie. Wystąpił między innymi w \”How to Make It in America\”, \”Comedy Bang! Bang\”, \”Need for Speed\”, \”Entourage\” i wielu innych.