Największe hity The Stooges. Soundtrack do filmu Jima Jarmuscha

17 stycznia 2017
ok. 1 minuta czytania

Sam Jim Jarmusch woli, aby „Gimme Danger” określać jako filmowy esej, nie zaś dokument. – To jakby mój list miłosny do prawdopodobnie największego zespołu w historii rock and rolla – mówi twórca.

Obraz był pokazywany na prestiżowych festiwalach filmowych, między innymi w Nowym Jorku i Cannes, a także w kinach, do których przyciągnął mnóstwo fanów. Niebawem będzie dostępny na platformach typu video-on-demand.

Najpierw w wersji cyfrowej, 24 lutego na kompakcie, a 7 kwietnia na płycie winylowej ukaże się soundtrack – „Gimme Danger: Music From The Motion Picture”. Na nośniku analogowym muzyki będzie nieco mniej, lecz będzie zawarta na nim inna wersja „Lost In The Future”.

Zwiastun filmu można obejrzeć tutaj.

The Stooges z Iggym Popem na wokalu to wpływowa rockowa kapela ze Stanów Zjednoczonych. W 2004 roku magazyn „Rolling Stone” umieścił The Stooges na 78. miejscu listy 100 największych artystów wszech czasów. W 2010 roku formacja została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame. Dyskografię kapeli zamyka longplay „Ready to Die” z kwietnia 2013 roku.

Jim Jarmusch to kultowy reżyser i scenarzysta, twórca takich filmów jak „Broken Flowers”, „Noc na Ziemi”, „Kawa i papierosy” czy „Truposz”. Przy dwóch ostatnich współpracował z Iggym Popem.