Najwierniejszy pamiętnik Szymona Chodynieckiego

6 września 2016
ok. 2 minut czytania

Prace nad materiałem trwały wiele miesięcy w różnych studiach – zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii.

– Jestem szczęśliwy, że mój album w końcu ujrzy światło dzienne, ponieważ pracowałem nad nim bardzo długo – mówi artysta. – Pamiętam, kiedy i jak napisałem oraz nagrałem wszystkie partie wokali i instrumentów. Można powiedzieć, że to mój najwierniejszy pamiętnik. Cieszę się, że projekt nabiera tempa i okazuje się, że jest bardzo ważny również dla słuchaczy. Na krążku każdy znajdzie swoją przestrzeń.

Do sieci trafiły już single: emocjonalny pop „Sam na sam”, nowoczesny, pełen werwy „Drogowskaz”, optymistyczno-taneczny „Z całych sił” i kameralno-liryczna impresja „Cicho”. Najpopularniejszy z nich „Sam na sam” wraz z klipem można sprawdzić pod tym adresem. Wideo ma już blisko 14 milionów wyświetleń na YouTube.

Longplay „Przeciwności” ukaże się w dwóch wersjach. Fizyczna płyta będzie zawierała 12 utworów, wersja cyfrowa płyty zostanie poszerzona o 2 utwory.

Oto tracklista:
„Wyłącz stres”
„Pokaż mi”
„Kod na sen”
„Modle się”
„Sam na sam (Radio Edit)”
„Jesteśmy tacy mali”
„Wszystko co mogę”
„Drogowskaz”
„Cicho”
„Przeciwności”
„Z całych sił”
„Chce być”

Pochodzący z Nysy Szymon Chodyniecki jako nastolatek zaimponował młodszym słuchaczom oryginalnym projektem South Blunt System, w którym był samozwańczym liderem i głównym twórcą. Później jednak zaczął pracować na własny rachunek. W krótkim czasie objawił się jako nadzwyczaj płodny kompozytor i autor, przedstawiając wytwórni ponad 40 utworów w wersjach demo.

Od ponad roku zadomowił się na antenach największych stacji radiowych i wystąpił na dwóch największych polskich festiwalach (w Opolu i w Sopocie).