Napalm Death o człowieczeństwie i solidarności

8 lipca 2020
ok. 1 minuta czytania

Longplay \”Throes of Joy in the Jaws of Defeatism\” ukaże się 18 września. 24 lipca poznamy pierwszy singiel promujący wydawnictwo.

Tematem przewodnim dzieła jest \”inność\”.

– W ostatnim czasie obserwujemy galopujący strach i paranoję, która wywołują wszyscy – od imigrantów po ludzi ze zmienną seksualnością, czego efektem antagonistyczne reakcje na granicy przemocy – tłumaczy frontman, Barney Greenway. – Oczywiście, nie każdy tak reaguje, ale nawet brak zrozumienia może z czasem stać się toksyczny. Nie twierdzę, że to nowe zjawisko, ale ostatnio coraz częściej jest to podsycane przez ofensywnych polityków. Pomyślałem, że naturalnym antidotum będzie więc aprobata człowieczeństwa i solidarności.

Oto tracklista:
1. F**k the Factoid
2. Backlash Just Because
3. That Curse of Being in Thrall
4. Contagion
5. Joie De Ne Pas Vivre
6. Invigorating Clutch
7. Zero Gravitas Chamber
8. Fluxing of the Muscle
9. Amoral
10. Throes of Joy in the Jaws of Defeatism
11. Acting in Gouged Faith
12. A Bellyful of Salt and Spleen

Napalm Death to żywa legenda ekstremalnego metalu. To właśnie ten zespół, którego historia sięga lat osiemdziesiątych, uznawany jest za prekursora grindcore\’a. Grupa zadebiutowała w 1987 roku za sprawą kultowej już płyty \”Scum\”, a utwór \”You Suffer\” wpisany został do Księgi Rekordów Guinnessa jako najkrótsza piosenka świata (kompozycja trwa 1,316 sekundy). Dorobek bandu zamyka \”Apex Predator – Easy Meat\” z 2015 roku.