Nas, Miguel, Christina Aguilera i Zayn na soundtracku do serialu Baza Luhrmana

4 sierpnia 2016
ok. 2 minut czytania

Wyprodukowany przez Luhrmanna i Nasa zestaw „The Get Down: Original Soundtrack From The Netflix Original Series” zawierać będzie zarówno muzykę z cyklu, jak i utwory z repertuaru takich artystów jak Nas, Miguel, Christina Aguilera, Zayn, Leon Bridges, Jaden Smith, Raury i inni. Dodatkowo do pracy przy płycie udało się pozyskać Grandmaster Flasha i Nile’a Rodgersa. Pozostali twórcy i pełna tracklista płyty zostanie ogłoszona w najbliższym czasie.

– Płyta jest wprowadzeniem do wielu stylów i gatunków muzycznych, jakie można usłyszeć w „The Get Down” – mówi reżyser. – To historia Nowego Jorku z lat 70., dekady tak twórczej, jak i chaotycznej. W serialu wykorzystujemy klasyki, jak i współczesne kawałki – czasami łącząc je w jedną wspólną mapę muzyki. Zaszczytem dla mnie jest zaangażowanie w tej projekt muzyków z tak różnych biegunów muzycznych.

„The Get Down” to muzyczna saga o tym jak Nowy Jork na skraju bankructwa dał życie nowemu rodzajowi sztuki. Osadzona w roku 1977 historia początków hip-hopu i zmierzchu ery disco opowiedziana jest losami bohaterów, muzyką, sztuką i tańcem dzieciaków z południowej części dzielnicy Bronx, które na zawsze zmieniły świat. Twórcami serialu są nagrodzona 4 Oscarami producentka Cathrine Martin, Nas i Grandmaster Flash, a także historyk hip-hopu i producent wykonawczy Nelson George.

W obsadzie znaleźli się m.in. Justice Smith (Ezekiel „Books” Figuero), Shameik Moore (Shaolin Fantastic), Herizen Guardiola (Mylene Cruz), Skylan Brooks (Ra Ra Kipling), Tremaine Brown Jr. (Boo Boo Kiping), Yahya Abdul-Mateen II (Cadillac) oraz Jimmy Smits (Francisco „Papa Fuerte” Cruz). Gościnnie pojawiają się Jaden Smith (Dizzee Kipling), Mamoudou Athie (Grandmaster Flash) oraz Giancarlo Esposito (Ramon Cruz).