Natalia Nykiel i Mela Koteluk na płycie Miuosha

12 grudnia 2019
ok. 2 minut czytania

Trzy lata po premierze albumu „POP” Miuosh wraca z nowym materiałem. 24 stycznia na rynku ukaże się krążek „Powroty”. Ósmy solowy album Miłosza to 10 utworów, które dotykają najważniejszych i najbardziej przełomowych momentów w jego życiu. Napisaną w trasie płytą katowicki muzyk powraca do kamieni milowych swojej muzycznej i prywatnej podróży przez życie i świat – dotyka wewnętrznych problemów, decyzji i deklaracji, rozlicza sam siebie i podsumowuje swoje dotychczasowe kroki i potknięcia.

„Powroty” to album wymykający się kategoriom, łączący to co mogliśmy już u Miuosha usłyszeć, z tym czego zupełnie się po nim nie spodziewaliśmy. Za muzykę na albumie odpowiada on sam, ale także Maciej Sawoch, Michał Kush i Kuba Karaś (The Dumplings). Producentem albumu jest Michał Fox Król, który swoim nietuzinkowym podejściem zadbał o nadanie wyraźnego i ostrego brzmienia tej swoistej mieszance rapu, popu, muzyki elektronicznej i rockowej.

Jak zawsze ważnym elementem całości są goście, którzy i tym razem świadczą o niezaprzeczalnym poziomie całości – obok gospodarza krążka usłyszymy Melę Koteluk, Natalię Nykiel, Igo, The Dumplings, Mateusza Koniecznego i Palucha. Oprócz poznańskiego rapera, który razem z Miuoshem współpracował już dwukrotnie niemal dekadę temu, reszta gości zaszczyciła jego utwory swoją obecnością po raz pierwszy.

Przedsmakiem płyty jest dostępny już singel „Powroty”, na YouTube Fandango Records. A już w styczniu ukaże się kolejny singel zatytułowany „Motyle” wykonany wspólnie z Igorem Walaszkiem znanym z projektu Bass Astral x Igo.

Tracklista albumu „Powroty”:
1. Panie
2. Powroty
3. Diamentova Feat. Natalia Nykiel
4. Lhotse
5. Blckstr Feat. Paluch
6. Powinność Feat. Mateusz Konieczny
7. Analog
8. Lęk Feat. The Dumplings
9. Omega
10. Rok Feat. Mela Koteluk
11. Motyle Feat. Igo