Natalia Nykiel podpala świat

28 lutego 2020
ok. 2 minut czytania

Spalony dom, żywy ogień, efekty specjalne, ekipa filmowa licząca sto osób, pirotechnicy, kilkudziesięciu strażaków i lekarzy – to nie relacja z planu hitowego blockbustera, ale opis tego, co działo się na planie widowiskowego klipu Natalii Nykiel do piosenki „Volcano” z EP-ki „Origo”. Teledysk ukazuje się kilkanaście dni przed występem artystki na festiwalu SXSW w Austin w Teksasie.

Koniec roku był dla Natalii Nykiel wyjątkowo pomyślny. Artystka wydała z zaskoczenia nowy mini-album „Origo”, który już w pierwszym tygodniu sprzedaży uplasował się w czołówce najchętniej kupowanych płyt w Polsce oraz został obsypany znakomitymi recenzjami krytyków oraz otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii album roku elektronika.

Nowy rok Natalia zaczęła natomiast elektryzującą wiadomością. „Origo”, pierwsze wydawnictwo w karierze artystki, które ukazało się na całym świecie, zdobywa również coraz większe uznanie na arenie międzynarodowej. Najlepszym dowodem na to jest zaproszenie Natalii z nową płytą na jeden z najważniejszych i największych festiwali na świecie: SXSW w Austin w Teksasie. Co więcej, organizatorzy festiwalu spośród ponad dwóch tysięcy artystów występujących na festiwalu wybrali 10 najlepszych wykonawców międzynarodowych i w tym gronie także znalazła się Natalia.

Artystka współpracowała przy klipie z jednym z najlepszych polskich reżyserów filmowych Tadeuszem Śliwą („Nieznajomi”). Duet stworzył teledysk, w którym spalił m.in. cały duży dom. Wideo jest pełne żywego ognia i efektów specjalnych, pracowała przy nim najlepsza w Polsce ekipa filmowa licząca prawie sto osób, pirotechnicy, a o bezpieczeństwo wszystkich dbała ekipa kilkudziesięciu strażaków i lekarzy. Utwór „Volcano” powstał we współpracy z członkami zespołu Paramore (autorzy hitu „Careful” wyrazili oficjalną zgodę na wykorzystanie w utworze Nykiel cytatu ze swojej piosenki).

Natalia już w marcu ruszy w trasę z nowym materiałem. Artystka zapowiedziała też, że na zbliżających się koncertach wróci także do grania utworów, których nie prezentowała na żywo w ciągu ostatnich lat.

Trasa Origo:
25.03.2020 – Warszawa
26.03.2020 – Ostrów Wielkopolski
27.03.2020 – Gdynia
29.03.2020 – Kraków
23.04.2020 – Poznań Enea Spring Break
24.04.2020 – Radom
25.04.2020 – Łódź
26.04.2020 – Zielona Góra
29.05.2020 – Szczecin