Natalia Przybysz śpiewa sto lat z Ralphem Kaminskim

8 czerwca 2021
ok. 2 minut czytania

W marcu 2021 roku ukazał się album \”MTV Unplugged Natalia Przybysz\”, który składa się z 14 wyjątkowych, akustycznych wersji utworów Natalii Przybysz. Trzecim singlem z płyty, po \”Królowej Śniegu\” oraz \”Ciepłym wietrze\”, jest \”Sto lat\” – duet z Ralphem Kaminskim. To jednocześnie zapowiedź wiosennej trasy koncertowej artystki, w ramach której materiał z ostatniego albumu zostanie zagrany w kilku polskich miastach.

– Ten zaszczyt spotkał mnie w najmniej oczywistym momencie kariery i życia w ogóle – mówi Natalia Przybysz o płycie. – W momencie, kiedy zastanawiałam się nad szukaniem nowego zawodu, przychodzi propozycja nagrania koncertu MTV z piosenkami z trzech ostatnich płyt – przyznaje Natalia. Było to dla mnie jak odpowiedź z kosmosu: nie, nie szukaj innego zawodu, śpiewaj. Całe szczęście, że mogliśmy spotykać się na próbach z moim zespołem i wspaniałymi gośćmi, takimi jak Hania Rani, Skubas czy Ralph Kaminski. Naturalnie i przyjemnie było też śpiewać z Pauliną i u boku wybitnego wiolonczelisty Michała Pepola. Po raz pierwszy na scenie towarzyszyła mi moja nauczycielka tańca Iza Szostak, a do zespołu dołączył Miłosz Pękala. Cały ten proces był dla mnie jak naturalny przepływ energii. Zero konfliktów. Czysta radość i wdzięczność. Dziękuję wszystkim, którzy pracowali ze mną i bawili się ze mną w mój zawód piosenkarki.

\”MTV Unplugged Natalia Przybysz\” to dźwiękowy zapis występu artystki, który odbył się w grudniu 2020 roku w Warszawie. Podczas koncertu wybrzmiały akustyczne wersje 14 utworów, wybranych spośród trzech ostatnich albumów artystki. Pierwszymi, świetnie przyjętymi singlami, które promowały materiał, były \”Królowa Śniegu\” z Hanią Rani oraz \”Ciepły Wiatr\” wykonany ze Skubasem, Michałem Pepolem i Piotrem Niesłuchowskim. Teraz przyszedł czas na trzeci singiel – duet z Ralphem Kaminskim. Szczególności i wyjątkowości tej wersji \”Sto Lat\” dodaje fakt, że część utworu stanowi czytanie przez artystów fragmentów powieści \”Mały Książe\” autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego.

Singiel \”Sto Lat\” promuje także trasę koncertową Natalii Przybysz, w ramach której artystka przez cały czerwiec odwiedzi 7 największych miast Polski, aby zagrać materiał z albumu MTV Unplugged. Bilety oraz szczegóły koncertów są dostępne na stronie: https://goingapp.pl/przybyszmtv.

Harmonogram trasy:
11.06.2021 – Poznań
12.06.2021 – Wrocław
13.06.2021 – Łódź
14.06.2021 – Olsztyn
20.06.2021 – Szczecin
28.06.2021 – Gdańsk
29.06.2021 – Warszawa