Natalie Cole na jedynym koncercie w Polsce

27 marca 2013
ok. 2 minut czytania

Natalie Cole to piosenkarka, córka legendarnego jazzmana Nat „King” Cole’a, jedna z najbardziej znanych i cenionych wokalistek na świecie.

Zadebiutowała w 1975 roku longplayem „Inseparable”, który niemal z dnia na dzień wyniósł ją na szczyty popularności, a pochodzący z płyty singlowy „This Will Be (An Everlasting Love)” wywalczył jej nagrodę Grammy w kategorii debiut roku oraz w prestiżowej najlepsza wokalistka R&B.

Pod koniec lat 70. nagrała wiele piosenek, które stały się przebojami również muzyki pop, jak „I’ve Got Love on My Mind”, „Sophisticated Lady (She’s a Different Lady)”, „Our Love”, „Someone That I Used to Love”. Na początku lat 80. jej kariera załamała się ze względu na problemy z narkotykami. Jednak już w 1987 Cole powróciła w wielkim stylu albumem „Everlasting”, który tylko w USA sprzedał się w ponad dwu milionach egzemplarzy, przynosząc przeboje „Jump Start”, „I Live for Your Love” i remake utworu Bruce’a Springsteena – „Pink Cadillac” oraz pamiętny „When I Fall in Love” z repertuaru Nat „King” Cole’a. Sukces tej kompozycji spowodował, iż w 1991 Natalie zdecydowała się nagrać płytę, będącą hołdem dla dokonań ojca – „Unforgettable… with Love”. Album okazał się największym sukcesem w karierze artystki. Longplay tylko w USA osiągnął rekordowy nakład 5 milionów sztuk.

W 2000 roku Natalie opublikowała autobiograficzną książkę „Angel on My Shoulder”, w której opisał walkę z narkotykami. Na jej podstawie nakręcono pamiętny film „The Natalie Cole Story”.

W 2002 roku ukazuje się kolejna ważna płyta w jej karierze „Ask a Woman Who Knows”, która zawierała doskonałe jazzowe ballady z repertuaru Dinah Washington, Niny Simone i Sarah Vaughan. W 2007 roku ukazał się dwudziesty, studyjny album Natalie Cole – „Leavin'”.

Sprzedaż biletów ruszy 29 marca. Wejściówki będą dostępne w bileteriach Empik, sklepach sieci Media Markt i Saturn, wszystkich punktach sieci Ebilet, Ticketpro, Eventim oraz na Goodmusic.pl.