Nędzna piosenka Monty Pythona

7 maja 2014
ok. 1 minuta czytania

Po „The Silly Walks Song”, legendarni komicy opublikowali „Lousy Song”. W nagraniu pojawiają się Eric Idle i nieżyjący już Graham Chapman. – To jedyny całkowicie improwizowany skecz, jaki pamiętam – wspomina Idle. – Graham wszedł do studia, kiedy słuchałem nagranej właśnie piosenki. Myślę, że wyszło bardzo zabawnie.

Wideo do kawałka można sprawdzić tutaj.

Utwór zapowiada reedycję płyty „Monty Python Sings”. W zestawie pod zmodyfikowanym tytułem „Monty Python Sings (Again)” znajdzie się pięć dodatkowych piosenek. Kompilacja oryginalnie ukazała się w 1989 roku.

W lipcu trupa da w Londynie serię występów, na które bilety wyprzedały się w ekspresowym tempie. Ostatni show, z 20 lipca, będzie pokazywany jako „The Last Night of Monty Python” w 450 kinach w Wielkiej Brytanii i 1500 na całym świecie.

Monty Python to legendarna grupa komediowa założona pod koniec lat 60. W skład zespołu wchodzili Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones i Michael Palin. Największym sukcesem komików był ich autorski serial „Latający Cyrk Monty Pythona”, emitowany w stacji BBC od 1969 do 1974 roku. Grupa nakręciła też cztery pełnometrażowe filmy, m.in. „Żywot Briana” (1979) i „Sens życia według Monty Pythona” (1983).