Negatyw rozsiewa wirus

20 września 2010
ok. 1 minuta czytania

Materiał pojawi się po 4-letniej przerwie. W tym czasie Mietall Waluś nagrał solowy longplay pod szyldem Mietall Waluś Magazine, prowadził w lokalnej śląskiej stacji telewizyjnej autorski program muzyczny, a także nagrał wspólnie z aktorem Rafałem Królikowskim piosenkę „Odwagi Mi Trzeba” na rzecz osób niepełnosprawnych. Natomiast gitarzysta kapeli, Darek Kowolik, wsparł T. Love na koncert w USA i Wielkiej Brytanii i Irlandii.

– „Virus” zawiera bardzo spójny materiał w warstwie muzycznej jak i tekstowej – czytamy w oficjalnym komunikacie. – Mietall konsekwentnie używając tylko polskiego języka, jak zwykle w celnych słowach komentuje naszą rzeczywistość. To, co wyróżnia go wśród polskich tekściarzy to proste i bezpośrednie wyrażanie emocji bez owijania w bawełnę.

Zestaw promuje singel „Ja i Ty”, który pojawi się w radiach od 27 września. Za produkcję całości odpowiada Leszek Kamiński.

W cenie pojedynczej płyty fani otrzymają dodatkowe DVD zawierające pełnometrażowy koncert Negatywu zarejestrowanty w technologii HD w niesamowitej scenografii Planetarium Śląskiego ze świetną oprawą świetlną specjalnie dla zespołu przygotowaną przez firmę Target.

Poprzedni longplay bandu to „Manchester” z 2005 roku.