Neil Young chce pokoju

26 października 2016
ok. 1 minuta czytania

Longplay otrzymał tytuł „Peace Trail” i ukaże się 2 grudnia nakładem Reprise. Zestaw wypełni 10 numerów, które zostały zarejestrowane w studiu Ricka Rubina, Shangri La. Nad brzmieniem czuwali Young i John Hanlon.

Muzyk już wcześniej opublikował nagranie „Indian Givers”. Wideo do kawałka zawiera materiały zarejestrowane podczas protestów Indian z Dakoty, którzy sprzeciwiają się budowie rurociągu. Ich zdaniem zagrażać on będzie rzece Missouri i przekroczy granice ich rezerwatu. W klipie pojawiają się też ujęcia Neila Younga śpiewającej w samochodzie. – Trwa bitwa na świętej ziemi/nasi bracia i siostry muszą jej bronić – śpiewa. Teledysk można obejrzeć pod tym adresem.

„Indian giver” to pejoratywne określenie kogoś, kto daje i odbiera.

Oto tracklista płyty „Peace Trail”:
„Peace Trail”
„Can’t Stop Workin'”
„Indian Givers”
„Show Me”
„Texas Rangers”
„Terrorist Suicide Hang Gliders”
„John Oaks”
„My Pledge”
„Glass Accident”
„My New Robot”

Neil Young to kanadyjski wokalista i muzyk, dwukrotnie wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame – w 1995 roku jako solista i w 1997 jako członek Buffalo Springfield. Nazywany ojcem chrzestnym grunge’u wylansował przeboje „Heart of Gold”, „Harvest Moon” czy „Rockin' in the Free World”.

W czerwcu 2015 roku ukazała się płyta „The Monsanto Years” projektu Neil Young + Promise of the Real. Rok później w sprzedaży pojawiło się ostatnie wydawnictwo rockmana, „Earth”.