Neil Young prosi Baracka Obamę o interwencję

29 listopada 2016
ok. 2 minut czytania

Neil Young niedawno wystąpił na specjalnym koncercie pod hasłem „Standing Rock”, który był wyrazem poparcia dla protestujących, wobec których wynajęte przez korporacje siły porządkowe coraz częściej używają przemocy. Teraz w długim facebookowym wpisie, okraszonym klipem wideo, zaapelował do Baracka Obamy, aby ten przed odejściem z urzędu zainterweniował w związku z „niepotrzebną, brutalną agresją” ochrony.

– Obóz protestujących rośnie, a zima się zbliża – napisał w poście, pod którym podpisała się również znana aktorka Daryl Hannah. – Ci ludzie walczą o coś dobrego i są zdeterminowani. Wzywamy cię prezydencie Obamo o natychmiastową interwencję i zakończenie przemocy przeciwko pokojowo demonstrującym ludziom w Standing Rock. Pełny tekst apelu do prezydenta USA znajduje się tutaj.

Neil Young w przyszłym miesiącu doczeka się premiery kolejnej płyty, „Peace Trail”. Ukaże się 9 grudnia 2016 roku nakładem wytwórni Reprise. Zestaw wypełni 10 numerów, które zostały zarejestrowane w studiu Ricka Rubina, Shangri La. Nad brzmieniem czuwali Young i John Hanlon.

Oto tracklista płyty „Peace Trail”:

„Peace Trail”
„Can’t Stop Workin'”
„Indian Givers”
„Show Me”
„Texas Rangers”
„Terrorist Suicide Hang Gliders”
„John Oaks”
„My Pledge”
„Glass Accident”
„My New Robot”

Neil Young to kanadyjski wokalista i muzyk, dwukrotnie wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame – w 1995 roku jako solista i w 1997 jako członek Buffalo Springfield. Nazywany ojcem chrzestnym grunge’u, wylansował przeboje „Heart of Gold”, „Harvest Moon”, Cinnamon Girl” czy „Rockin' In The Free World”.

W czerwcu 2015 roku ukazała się płyta „The Monsanto Years” projektu Neil Young + Promise Of The Real. Rok później w sprzedaży pojawiło się ostatnie wydawnictwo rockmana, „Earth”.