Neneh Cherry z pomocą inspirującej Robyn

11 lutego 2014
ok. 1 minuta czytania

Numer nosi tytuł „Out of the Black” i zapowiada nową płytę Cherry. Za produkcję kawałka odpowiada Four Tet. Piosenki można posłuchać na SoundCloud. – Nie jest to utwór, jakiego byście się spodziewali po mnie i Robyn – komentuje Neneh. – Oczywistym byłby skoczny, zadziorny kawałek, tymczasem to, co nagrałyśmy jest dość melancholijne. Od dawna rozmawiałyśmy o tym, by zrobić coś razem. Dla mnie jest jedną z najbardziej interesujących młodych kobiet. Jest dla mnie prawdziwą inspiracją.

Płyta zatytułowana „Blank Project” powstała nie tylko z udziałem Four Teta, ale i RocketNumberNine. Premierę wyznaczono na 25 lutego.

Oto tracklista:
„Across The Water”
„Blank Project”
„Naked”
„Spit Three Times”
„Weightless”
„Cynical”
„422”
„Out Of The Black” (featuring Robyn)
„Dossier”
„Everything”

Wydawcą będzie Smalltown Supersound.

Artystka po wydaniu trzeciej płyty „Man” z 1996 roku zaprzestała solowej kariery. Od tego czasu pojawiała się gościnnie u innych wykonawców (m.in. Gorillaz, Peter Gabriel), była członkinią triphopowej formacji CirKus, a w ubiegłym roku zaprezentowała „The Cherry Thing” – płytę z coverami (piosenki z repertuaru Suicide, Martiny Topley-Bird czy ojczyma artystki, Dona Cherry’ego) nagraną z zespołem The Thing.

Ostatnia pozycja w solowej dyskografii Cherry to „Neneh Cherry at Glastonbury Festival 1997”.

Dorobek jej szwedzkiej koleżanki zamyka longplay „Body Talk” z listopada 2010 roku.