Nergal i John Porter jako Me and That Man w trasie

16 stycznia 2017
ok. 2 minut czytania

Wspólny longplay lidera Behemoth i 66-letniego rockmana nosi tytuł \”Songs of Love And Death\” i ukaże się 24 marca. Wydawcą w Polsce będzie Agora, zagranicą Cooking Vinyl. Wśród inspiracji artyści wymieniają takich twórców jak Johnny Cash, Nick Cave, Mike Ness czy Tom Waits.

Dzieło promuje utwór \”My Church is Black\”, do którego teledysk można obejrzeć pod tym adresem. Wideo do kawałka nakręciła Olga Czyżykiewicz z grupy Tadam. – Scenariusz opowiada historię człowieka zagubionego w cielesnym świecie, szukającego sensu, światła, drogi do oświecenia – tłumaczy wokalista. – Jest sam ze swoimi demonami. W obsadzie znaleźli się m.in. Paweł Małaszyński, Wojtek Mazolewski i producent filmowy Andrzej Saramonowicz.

Singlowy utwór ma dwie wersje językowe – polską i angielską (\”Cyrulik Jack\” i \”My Church is Black\”). Obok Nergala i Johna w składzie Me And That Man znaleźli się również Wojtek Mazolewski na basie i kontrabasie oraz Łukasz Kumański na instrumentach perkusyjnych.

Oto harmonogram europejskiej trasy:
26 marca – Londyn, Jazz Cafe
27 marca – Frankfurt, Zoom
28 marca – Utrecht, Tivoli Cloud Nine
29 marca – Paryż, Les Etoiles
30 marca – St Niklaas, De Casino
31 marca – Kolonia, Luxor
2 kwietnia – Zurych, Komplex
3 kwietnia – Wiedeń, B72
5 kwietnia – Monachium, Backstage Halle
6 kwietnia – Berlin, Frannz

– Projekt \”Me And That Man\” to dwóch samotnych facetów, którzy znaleźli się w miejscu, w którym nie byli nigdy wcześniej, którzy nagle poznają się i podają sobie ręce – mówi o zespole John Porter. – To pokazuje, jak muzyka zbliża: dwóch zupełnie obcych ludzi rozpoczyna wspólną, artystyczną przygodę. Nie było to łatwe, ale obydwaj zdecydowaliśmy, że nie pójdziemy na żadne kompromisy, które są nieodłącznym niebezpieczeństwem każdej muzycznej współpracy. Na szczęście wiemy, że w tym przypadku, tym lepiej dla nas.