Nergal i John Porter na wspólnych koncertach. Me And That Man wracają do gry

29 kwietnia 2021
ok. 2 minut czytania

Muzycy, którzy w 2017 roku współtworzyli zespół Me And That Man, ponownie połączą siły. Na razie w planach są koncerty.

Oto tracklista:
6 sierpnia – Wrocław, HotSpot
7 sierpnia – Katowice, Plener P23
8 sierpnia – Kraków, Nowa Rezydencja
12 sierpnia – Poznań, SkwerPlay
13 sierpnia – Warszawa, Letnia Scena Progresji
27 sierpnia – Olsztyn, Amfiteatr
29 sierpnia – Gdańsk, B90
11 września – Aleksandrów Łódzki, Summer Dying Loud

Sprzedaż biletów na koncerty rusza 4 maja.

Me and That Man to zespół, który powstał z inicjatywy lidera Behemoth, Adama Nergala Darskiego. Krytycy określają ich muzykę jako połączenie rocka, mrocznego bluesa, folku i country. Grupa powstała w 2016 roku. Debiutancki album formacji nosił tytuł \”Songs of Love and Death\” i ukazał się 24 marca 2017 roku nakładem brytyjskiej wytwórni Cooking Vinyl.

W marcu 2020 zespół wydał druga płytę \”New Man, New Songs, Same Shit vol.I\”, na której pojawiło się wiele znanych osobistości ze świata muzyki ( m.in. Corey Taylor, Jorgen Munkeby, Niklas Kvarforth, Ihsahn, Jerome Reuter, Sivert Hoyen).

Adam Nergal Darski określił M&TM jako nowy ekscytujący etap w swoim życiu, który buduje most pomiędzy dwoma światami: ekstremalną sceną z której się wywodzi i zupełnie nowym obszarem, pełnym cieni i znaków zapytania. Muzykę M&TM opisał jako rodzaj wędrówki, podczas której człowiek staje twarzą w twarz ze swoimi demonami. Twórczość Me And That Man pokazuje, że Nergal posiada niebywałą umiejętność dostosowania swojego mocnego, radykalnego przekazu do każdego gatunku muzycznego i że świetnie się w każdym z tych gatunków odnajduje. A przecież blues nazywany jest muzyką diabła.