New Model Army, Coma oraz My Riot zagrają na Seven Festival

7 marca 2012
ok. 2 minut czytania

Zespół New Model Army powstał w 1980 roku w Bradford, w Wielkiej Brytanii. To formacja post-punkowa, która nazwę zapożyczyła od stworzonej przez Olivera Cromwella w dobie angielskiej wojny domowej nowej brytyjskiej armii. Od początku liderem zespołu pozostaje Justin Sullivan. Od chwili debiutu w 1984 roku płytą „Vengeance” zespół nagrał już dziesięć kolejnych albumów. Ostatnim krążkiem grupy z premierowym materiałem jest „Today is a Good Day” z 2009 roku. Natomiast w 2010 ukazało się wydawnictwo „Anthology” podsumowujące muzyczny dorobek Brytyjczyków. Zespół w twórczości łączy nowofalowy rock z celtyckim folkiem czy rockiem alternatywnym, a nawet z metalem. W tekstach muzycy nie stronią od polityki, historii i ważnych problemów społecznych. W początkowych latach działalności New Model Army stawiali się w opozycji do polityki Margaret Thatcher, w latach późniejszych zdecydowali się z kolei na otwartą krytykę polityki Stanów Zjednoczonych.

Coma powstała w 1998 roku w Łodzi. Początkowo był to projekt gitarzysty Dominika Witczaka i perkusisty Tomasza Stasiaka. Inspirowani dokonaniami Illusion, Pearl Jam czy Led Zeppelin zwerbowali pozostałych muzyków i utworzyli zespół Coma. „Pierwsze wyjście z mroku”, czyli debiutancki album grupy, ukazał się w 2004 roku. W tym też roku Coma wystąpiła po raz pierwszy w Węgorzewie, zdobywając wszystkie najważniejsze trofea. Kolejne wydawnictwa umożliwiły zespołowi wejście do ścisłej czołówki polskiego rocka. Najnowszy longplay, nazywany „czerwonym” przyniósł grupie jeszcze większy rozgłos dzięki piosence „Los Cebula i Krokodyle Łzy”, która utrzymuje się na pierwszych miejscach polskich list przebojów.

My Riot jest projektem Glacy, lidera poznańskiego Sweet Noise i sopockiego producenta breakbeatowego Hackera. Narodził się w trakcie dwuletniego pobytu Glacy w Los Angeles – panowie regularnie przesyłali sobie wyniki własnych muzycznych eksperymentów. W 2010 roku stworzony w ten sposób materiał nagrali w studiu. Efektem ich pracy jest album „sweet_noise”, przy którym pracował również John „Loud” Davis (ma na koncie współpracę z The Prodigy, U2, The White Lies). Z płyty pochodzą utwory „Sen”, „Sam przeciwko wszystkim” czy „Łzy i potęga”.

Wcześniej udział w Seven Festival potwierdziły kapele Luxtorpeda, KSU oraz Farben Lehre, a także Armia, Voo Voo, Power Of Trinity i Jelonek.

Oto ceny biletów i karnetów:
od 15 stycznia do 29 lutego: karnet „duet” – 150 zł, karnet „singel” – 90 zł, bilet jednodniowy – 50 zł
od 1 marca do 30 czerwca: karnet „duet” – 160 zł, karnet „singel” – 90 zł, bilet jednodniowy – 50 zł
od 1 lipca do 12 lipca: karnet „duet” – 180 zł, karnet „singel” – 100 zł, bilet jednodniowy – 60 zł