Nick Cave i Iggy Pop w obronie zwierząt

29 czerwca 2017
ok. 1 minuta czytania

W animowany klipie widzimy Iggy’ego Popa (oczywiście topless) ratującego rozmaite zwierzęta przed złymi, okrutnymi ludźmi – lisa przed wejściem we wnyki, ryby z sieci czy psa na łańcuchu. W tle wybrzmiewa nagranie „Breathless” w wykonaniu Nicka Cave’a. Spot można obejrzeć pod tym adresem.

Iggy Pop to wpływowy punkowy twórca, choć w swej wieloletniej karierze sięgał po rock, new wave, jazz czy blues. W 2010 razem z zespołem The Stooges został wprowadzony do Rock and Roll Hall Of Fame. 70-latek ostatnio nagrał z Danger Mouse’em nominowany do Złotego Globu numer „Gold” do tak samo zatytułowanego filmu z Matthew McConaugheyem oraz z Oneohtrix Point Never „The Pure and the Damned” do obrazu „Good Time” z Robertem Pattinsonem i Jennifer Jason Leigh. Wystąpił też w najnowszym dziele Terrence’a Malicka, „Song to Song”.

Nick Cave to jeden z bardziej cenionych i wpływowych przedstawicieli rocka i alternatywy. Znany jest nie tylko z działalności z zespołem The Bad Seeds, ale także solowej oraz z grupami Grinderman czy The Birthday Party. W ostatnich latach z Warrenem Ellisem często zajmuje się muzyką filmową („Droga”, „Gangster”, „Propozycja” na podstawie scenariusza Cave’a, „Aż do piekła”). Jego dorbek z The Bad Seeds zamyka album „Skeleton Tree”, który miał premierę we wrześniu 2016 roku.