Nick Cave i Warren Ellis komponują dla Jeremy’ego Rennera

20 stycznia 2017
ok. 1 minuta czytania

Thriller opowiada o myśliwym (w tej roli Jeremy Renner), który musi skonfrontować się ze swoją przeszłością i żałobą po zmarłej córce, gdy zaczyna pomagać młodej agentce FBI (Elizabeth Olsen) w rozwiązaniu zabójstwa w indiańskim rezerwacie Wind River.

W obsadzie znaleźli się również Jon Bernthal, Graham Greene, Julia Jones, Gil Birmingham i Kelsey Asbille. Taylor Sheridan, scenarzysta „Sicario”, zadebiutował za kamerą. Obraz zostanie zaprezentowany 21 stycznia podczas festiwalu Sundance.

W ostatnich latach Nick Cave z Warrenem Ellisem często zajmuje się muzyką filmową („Droga”, „Gangster”, „Propozycja” na podstawie scenariusza Cave’a). W listopadzie 2016 ukazał się ich soundtrack do miniserii „Mars” kanału National Geographic.

Nick Cave to jeden z bardziej cenionych i wpływowych przedstawicieli rocka i alternatywy. Znany z działalności z zespołem The Bad Seeds, a także solowej oraz z grupami Grinderman czy The Birthday Party. Najnowszy longplay Nick Cave & the Bad Seeds, „Skeleton Tree”, miał premierę we wrześniu 2016 roku. Dziełu towarzyszył dokument „One More Time With Feeling”.