Nick Cave jednak ruszy w trasę

26 października 2016
ok. 1 minuta czytania

Zespół zapowiedział serię występów, podczas których promować będzie najnowszy album „Skeleton Tree”. Na razie muzycy ogłosili daty w Stanach Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii. W styczniu kapelę będzie można zobaczyć na Antypodach, a od końca maja w USA. Na razie nic nie wiadomo na temat europejskich występów. Dokładna rozpiska znajduje się na oficjalnej stronie.

Krążek „Skeleton Tree” miał premierę 9 września. Towarzyszy mu dokumentujący pracę nad materiałem dokument „One More Time With Feeling” Andrew Dominika. Dzieło raz jeszcze trafi do kin (w Polsce w sieci Multikino) 1 grudnia.

Longplay i obraz realizowano po tragicznych dla wokalisty wydarzeniach, gdy jeden z jego synów-bliźniaków, 15-letni Arthur, spadł z klifu nieopodal Brighton i zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Nick Cave to jeden z bardziej cenionych i wpływowych przedstawicieli rocka i alternatywy. Znany jest nie tylko z działalności z zespołem The Bad Seeds, ale także solowej oraz z grupami Grinderman czy The Birthday Party. W ostatnich latach z Warrenem Ellisem często zajmuje się muzyką filmową („Droga”, „Gangster”, „Propozycja” na podstawie scenariusza Cave’a). 11 listopada ukaże się ich soundtrack do miniserii „Mars”, która emitowana będzie na kanale National Geographic.