Nick Cave nagrywa nowy album

7 stycznia 2021
ok. 2 minut czytania

Po odwołaniu swojej już i tak wcześniej przełożonej trasy koncertowej w Europie w 2021 roku z powodu koronawirusa, Cave zapowiedział fanom, że czuje, że teraz jest \”okazja do podsumowania\” i \”czas na nową płytę\”.

Teraz na swojej stronie internetowej The Red Hand Files, Nick Cave potwierdził, że przebywał w studiu ze stałym współpracownikiem z zespołu Bad Seeds, Warrenem Ellisem, aby nagrać nowy album.

– Pod wieloma względami zamknięcie wydawało się dziwnie znajome, bo ja już tego doświadczyłem – napisał Nick Cave. – Nie powinno Was to dziwić, bo przez wiele lat byłem uzależniony od heroiny, a izolowanie się i dystans społeczny są wtedy normalne. Jestem również dobrze zaznajomiony z żałobą – żal zbiorowy działa w niesamowicie podobny sposób do żalu osobistego, z jego mrocznym zamętem, głęboką niepewnością i utratą kontroli. Jestem jednak bardzo zaskoczony, jak ciężki dla mnie był brak możliwości grania na żywo. Odkryłem, że jestem osobą podróżującą. Gdy nie mogę tego robić mam poczucie, że życie jest na wpół przeżyte. Brakuje mi dreszczyku wchodzenia na scenę, pośpiechu występu, w którym wszystkie inne troski rozpływają się w zwierzęcej relacji z publicznością.

\”Carnage\” będzie 18. albumem studyjnym grupy Nick Cave & The Bad Seeds.

W zeszłym roku Nick Cave wypuścił koncertowy album \”Idiot Prayer\”, nagrany na żywo (choć bez publiczności) z londyńskiego Alexandra Palace.