Bohaterem książki jest domokrążca Bunny Munro, który ma obsesję na punkcie obu piosenkarek. Autor wierzy, że uwzględnienie Lavigne i Minogue w fabule nie rozzłości samych zainteresowanych.
– Chciałbym publicznie przeprosić Avril Lavigne i Kylie Minogue – oświadczył Cave. – Szczególnie Avril, ponieważ część traktująca o jej osobie jest o wiele mroczniejsza i napastliwa. Kylie znam od dawna i mam nadzieję, że nie weźmie tego na poważnie. Akcja powieści rozgrywa się w czasach, w których Kylie i jej skąpe szorty widniały na okładce każdego tabloidu w Wielkiej Brytanii.
Powieści towarzyszyć będzie soundtrack przygotowany przez Cave’a i Warrena Ellisa. 21 września ukazało się nowe dzieło obu panów, płyta „White Lunar”.